Monthly Archives: Ocak 2014

Orkid’le Tatlı Rüyalar!

Efenim geçenlerde Orkid‘in düzenlediği Tatlı Rüyalar Partisindeydik. Tabi ki gene Olcay‘la birlikte. Mavi ile Turkuaz‘ın Maceraları diye kategori mi açsam acaba.  

Continue reading →

Red In Nude

Golden Rose Velvet Matte isimli yeni bir ruj serisi çıkardı. Muhtemelen bir çok blogta tanıtımlarını gördünüz. Ben de bu sebeple biraz daha eğlenceli bir şekilde tanıtmak istedim.

Continue reading →

Simli Oje Severlerin En Pratik Kurtarıcısı! Essence Peel Off Base Coat

Simli ojelere bayılıyorum. Ama o ojeleri çıkartmak tam bir işkence. Aslında Folyo Yöntemi de var. Fakat ne yalan söyleyeyim ben ona daha da çok üşeniyorum. Çoğunlukla oje çıkartıcılarla iki saatte çıkarmaya çalışıyorum. 

Continue reading →

Blue Dream, Blue Nightmare

Bugün farklı bir oje tanıtımıyla karşınızdayım sevgili dostlar.

Continue reading →

Güzellik Tüyoları: Ciltteki Parlama İçin Acil Çözüm

Makyajınızı yaptınız ve günü geçirmek üzere dışarı çıktınız. Akşam saatlerine doğru cildiniz parlamaya başladı. O da ne? Yanınızda pudranız yok ama cildiniz ışıl ışıl! Korkmayın aslında son derece basit bir çözümünüz var. Mendil. Evet bildiğiniz mendil. Yanınızda yoksa bile tuvaletlerde bulunan mendili nazikçe parlayan bölgelerinize bastırırsanız parlama sorunundan kurtulursunuz. Mendil cildinizdeki fazla yağı emer. Piyasada bunun için özel çıkarılmış yağ kontrol mendilleri de bulunmakta. Ama normal mendiller de aynı işi görmektedir. Eğlenceli haftasonları diliyorum!

Continue reading →

Trinity: Mor, Bordo ve Gri

3′lü bir mat kombin yaptım geçenlerde. Bordo, mor ve gri renkleri kullandım. Golden Rose‘un Matte serisinden 04 bordo, 08 mor ve Flormar‘ın Matte serisinden M03‘ü kullandım.

Continue reading →

Pretty in Pink

80′lerin ünlü gençlik filmlerinden birinin ismine yakışan bir nail art var bugün karşınızda. 

Continue reading →

Güzellik Tüyoları: Yüzünüzü Havluyla Kurulamayın!

İlk Chunli Beauty‘den duyduğum bu tavsiyeyi. Yüzümüzdeki bakteri oluşumunu önlemek için alınan önlemlerden biri. Yüzümüzü yıkadığımızda kurulamak için normal havlu yerine daha hijyenik olan havlu kağıtları kullanmak çok daha mantıklı. Duyduğum günden beri hiç aksatmadan yüzümü havlu kağıtlarla kuruluyorum ve çok memnunum.   Siz de uyguladığınız güzellik tüyolarınızı benim aracılığım ile paylaşmak istersenizmaviojelikiz.com@gmail.com‘a maillerinizi bekliyorum.

Continue reading →

Oral B Alkolsüz Ağız Çalkalama Suyu

Bir çok markanın ağız çalkalama suyunu denedim. Kimi ağzımı çok yaktı, kiminin tadını beğenmedim, kimi de istediğim etkiyi vermedi. Aralarından en çok beğendiğim Oral B markasınınkiler oldu.

Continue reading →

Güzellik Tüyoları: Kulak Temizleme Çubuğu

Bizim Kulak temizleme çubuğu olarak bildiğimiz bu minik pamuklu çubuklar makyaj masamızın en önemli gereçlerinden biridir. Makyaj yaptığınızda hataları temizlemek için idealdirler. Üzerine biraz makyaj temizleyicisi uygulayıp hata yaptığınız yeri silebilirsiniz.  Göz altına ya da üzerine çektiğiniz kalemi dağıtabilirsiniz. Göz pınarınıza aydınlatıcınızı sürebilirsiniz.  Dudağınızdaki fazla nemlendiriciyi alırken aynı zamanda peeling de yapmış olursunuz.    Siz de uyguladığınız güzellik tüyolarınızı benim aracılığım ile paylaşmak isterseniz maviojelikiz.com@gmail.com‘a maillerinizi bekliyorum.

Continue reading →
Yukarı ÇıkYukarı Çık