Dün akşam Folyo Yöntemi ile simli ojelerimi çıkarırken aklıma tırnak etlerime vazelin sürmek geldi.

Simli ojeleri tırnağa zarar vermeden çıkarmanın en güzel yolu Folyo yöntemi biliyorsunuz ki. Daha önce de nasıl yapılacağını size yazmıştım. Hatırlamak için buraya tık tık.

Dün akşam gene bir simli oje macerasını sona erdirmeye çalışırken soğuktan kurumuş tırnak etlerime folyo yöntemiyle beraber vazelin uygulamak aklıma geldi. Belki daha önce yapılmıştır ama bana ancak dank etti. :D

Olay basit. Asetonlu pamukları tırnaklarımızın üzerine koymadan önce bolca vazelini tırnak etlerimize sürüyoruz. Sonra pamukları koyup üzerine de folyoları kapatıyoruz ve 10 dakika bekletiyoruz.

Bu tarz yöntemler yaptığınız bakımın daha etkili olmasını sağlarlar. Mesela saç bakım yağının üzerine streç film sarmak gibi.

Dünden beri tırak etlerim çok daha iyi gözüküyor. Bu nedenle de size de tavsiye etmek istedim. Hem simli ojelerden kurtuluyoruz hem de tırnak etlerimize bakım yapmış oluyoruz. :)

Vazelini aynı zamanda kuruyan dudaklarınız için de kullanabilirsiniz.

Bir yöntem daha anlatmak istiyorum.  Mesela kırmızı oje çıkaracaksınız ama deriniz o kırmızı boyayı hemen emiyor ve kolay kolay çıkmıyor. İşte bu noktada da vazelin çok işimize yarıyor. Gene asetondan önce parmak uçlarımıza bolca vazelin sürüyoruz ve ojeyi öyle çıkarıyoruz. Vazelin çok yağlı bir yapıya sahip olduğu için cilt ve oje arasında bariyer oluyor. Sonra elimizi yıkıyoruz ve cildimiz temizleniyor tamamen. :)

Piyasada bir çok vazelin markası var. Hangisini seçeceğiniz size kalmış. :)

Mutlu hafta sonları diliyorum herkese!

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi