Son yılların patlama yapan bitkilerinden yeşil çay. Neredeyse her derde deva. :)

Ülkemizde böyle dönem dönem bazı bitki, meyve, sebzelerde enteresan patlamalar yaşıyoruz. Bir anda, anaa ya bu her derdime çareymiş arkadaş bu kadar zamandır nasıl bilemedik bunu, diyor insan. Tabi bu işin popülarite kısmı. :D

Aslında her meyve, sebze ve bitki vs.’de faydalı içerikler var. Hiçbiri bir mucize yaratmıyor çoğunlukta ama doğru beslenip hepsini doğru miktarda tüketirsek sağlıklı yaşamamıza katkıda bulunuyorlar.

Gelelim benim esas anlatmak istediğim mevzuya. :) Bu metabolizmayı hızlandıran, zayıflamayı destekleyen, kanser riskini azaltan, antioksidon yeşil çayın çok iyi geldiği bir yer daha var. Gözler! :D

Çayı demleyerek göze yapılan kompresi herkes bilir. İşte onu yeşil çayla yapıyoruz.

Benim gene dermatolog maceralarımdan birinde (ama daha eskiden) bir adama gitmiştim. Adını hatırlamıyorum zaten beni hiç sallamamıştı. Cildimi rezil eden bir peeling vermişti. Moraran gözaltlarıma da yeşil çayla kompres yap demişti. Kendisinin cildime hiçbir yararı dokunmadı ama o morluklar için verdiği yeşil çayın gözü nasıl rahatlattığına inanamadım.

Normal çayla yaptığınızın iki katı kadar gözleri ferahlatan, bütün uykusuzluğu gözlerinizden silip ala harika bir şey!  Tam da pazar günü yapacağınız bir bakım. Hatta bence her gün yapın. :)

Tabi merak ediyorsunuz değil mi, acaba gözaltı morluklarına da iyi geliyor mu? Maalesef hayır. Morluk konusunda hiçbir etkisini görmedim. Ama zaten gözaltı morlukları iyice oturduktan sonra pek de geri dönüşü olmayan şeyler. Öyle ki ben artık göz kremi alırken morluklara iyi gelenleri almayı bıraktım. Geleceğe yatırım yapmak adına kırışıklık için olanları alıyorum. :)

Pazar bakım önerimizi de böyle yaptık. :)

Buarada yeşil çay içmeyi seviyorsanız fazla abartmayın çünkü üçündeki kafein yüzünden çarpıntı yapar. ;)

Bu dengesiz havalarda gülümsemeleriniz bol olsun!

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi