maviojelikizmisshabbkrem1Missha Bb kremi uzun süredir kullanıyorum. Artık deneyimlerimi yazma vakti geldi sanırım. :)

Missha bir Kore markası. Biliyorsunuz ki Bb kremlerin çıkış merkezi de Kore. Bir çok Bb krem kullandım. Ama Gerçek Bb krem adına en yakını Missha ve Dr. Jart‘ın Bb kremleri oldu. İkisi de Kore çıkışlı.

Bb kremler çok fonksiyonlu makyaj ürünleri. Hem fondöten gibi cildi kapatıp, rengini dengelerken aynı zamanda cildi nemlendirip, onarmak üzere kurulu bir formülleri var. Tabi sonradan moda olup delicesine her markanın çıkardığı Bb kremler daha ziyade renkli nemlendirici kıvamındalar.

Uzakdoğu asıllı Bb kremlerin bir diğer özelliği ise renklerinin biraz kül rengine kaçması.

Benim Bb krem tonum 21.

maviojelikizmisshabbkrem2Benim fotoğrafta çok belli olmamış ama cilde yayarken o gri alt tonu görebiliyorsunuz. Bunun sebebi ise Uzakdoğuda beyaz tenin çok önem taşıması. Biliyorsunuzdur Asya kökenliler sarı alt tonlulardır. Bu nedenle beyaz tenli bile olsalar hafif sarıdırlar. Bu küllü gri alt ton ile o sarı alt tonu baskılayıp daha beyaz görüntü elde ediyorlar. Bende de öyle oldu. :)

maviojelikizmisshabbkrem3Özellikle sivilce lekeme ve burun kenarıma bakarak kapatıcılığını görebilirsiniz. Aynı zamanda beni ne kadar beyazlaştırdığını ve renk tonumu nasıl düzenlediği de ortada.

Kapatıcılığı ortadan biraz daha fazla. Cildiniz çok problemliyse altına bir kapatıcı ile kullanabilirsiniz.

Bunların yanı sıra en hoşuma giden özelliklerinden biri doğal duruşu oldu. Sanki bir şey sürmemişim gibi. Nemli, hoş bir görüntüsü var ve dayanıklılığı da oldukça başarılı.

maviojelikizmisshabbkrem4Makyajla birlikte de böyle görünüyor.

Doğal duruşu, kalıcılığı, sarı alt tonumu dengelemesi, cildimi nemlendirip, sivilcelerimi sakinleştirmesi gibi özellikleriyle gönlüme tahtını kurdu Missha Bb krem.

Üstelik online sitesinde 20 ml‘sini 30 tl‘ye alıp denemek gibi bir şansınız da var. Fakat ne yazık ki renk seçenekleri sık sık tükeniyor. Stok tutma konusunda pek iyi değiller.  Tam Boyu ise 59 tl. Missha Online siteye gitmek için tıktık.

Önerilen Yazılar: