Vazgeçilmezler serisine devam ediyoruz. Bugünkü kahramanım Nivea Calm&Care deodorant.

Ben doedorant olarak her zaman Nivea tercih ediyorum. Tabi ki arada farklı markalar denediğim de oldu fakat her seferinde Nivea’ya geri döndüm. Calm&Care’ı ise ilk çıktığından beri kullanıyorum. Hatta şöyle ki ilk çıktığından beri sadece bunu kullanıyorum desem daha doğru olur.

Calm&Care’ın en sevdiğim özelliği epilasyondan hemen sonra bile uygulanabilmesi. Normalde epilasyon sonrası deodorant sıkmak kabus gibidir. Bu üründe ise hiçbir sorun yaşamıyorsunuz. Aksine cildi sakinleştirip tedavi eden bir yapısı var.

Koltukaltlarım oldukça hassastır ve epilasyon,traş vs sonrasında sivilce yapar ve kolay kolay da geçmez. Ben de bu durumdan nefret ederim. Berbat bir görüntü. Ama Calm&Care kullandığımdan bu yana koltukaltlarımın görüntüsü düzeldi resmen. Çoğunlukla sivilce olayı azaldı. Bitti bile denebilir. Bu sebeple deodorantta tek tercihim Nivea Calm&Care haline geldi. Kaç kutu bitirdim hiç bilmiyorum o kadar hastasıyım.

Ayrıca sevdiğim başka bir özelliği kokusunun hafif olması. Buram buram kokan deodorantlardan nefret ediyorum. Çünkü kullandığım parfümlerle aynı kokan deodorant yok. Olanlar olsa bile etkili değil. Aynı zamanda yumuşak, taze bir kokuya sahip. Sıktıktan sonra kokusu gün içerisinde yavaşça kayboluyor.

Özetle cildimi tedavi edip yatıştırıyor, ter kokusunu etkili bir şekilde önlüyor ve kokusuyla beni rahatsız etmiyor. Benim vazgeçilmez kahramanlarımdan biri. :)

 

Önerilen Yazılar: