Kontakt 3 sonunda oldu ve de bitti!

Yaklaşık iki aydır Murat’la birlikte çılgınlar gibi Kontakt 3′e hazırlanıyoruz. Geçen sene ben hazır bir kostümle gittiğim için oldukça rahat olmuştu. Hatırlamak isterseniz Kontakt 2.

Bu sene ise Kontakt’ı bir anda yakın bir zaman çekince dışardan sipariş verip gelmesini beklemeye zaman kalmadı. Biz de kendimiz yapalım dedik. Aslında Cosplay’in elde yapılanı makbüldür zaten. Fakat ben ilk kez böyle bir şeye giriştim. Geçen Sene Murat’ın Ryu’sunu da biz yapmıştık ama o çok kolaydı.

Prenses Mononoke çok sevdiğim bir Miyazaki Animesidir. Yapımı da kolay gibi geldi bize teorik olarak. Fakat kolay olduğunu düşündüğümüz bir çok şeyde çok zorlandık. Günlerce kestik, biçtik, kalıp çıkardık, diktik, hamurdan maske yaptık, pişirdik. Artık bana fenalık basmıştı en sonunda. :D Tam isyanlardayken allahtan Kontakt geldi çattı. :D

Kontakt 3 geçen seneden çok daha fazla insan ağırladı bu sefer. Yeditepe kampüsü dar geldi desem yeridir. Ayrıca mekan fotoğraf çekmek için çook elverişsizdi. Dolayısıyla çok fotoğraf çekemedik. Ama ben oradan buradan toplayıp bir albüm yapacağım. ;)

Murat’a Steampunk denilen tarzda bir kostüm hazırladık. Steampunk teknolojinin bildiğimiz tarzda değil de buharlı teknoloji ile geliştiği bir dünyayı kapsar.

Kostümün giysi kısmını önceden sipariş vermiştik zaten. Biz sadece kolda gördüğünüz deri parçayı kendimiz yaptık. O da baya sürdü açıkçası. :D

Ama bence süper oldu. Siz nedersiniz? :D

Benim fotoğraflarda suratım hep asık. Neden derseniz Cosplay sadece kostümü giyip çıkmak değil aynı zamanda karakteri de üzerinize giymenizdir. Mononoke çok gülen bir karakter değil. :)

Gene ilk günkü yarışmaya katıldık. Ben bu sefer daha az heyecanlandım ama dereceye giremedik yine. Murat da katıldı bu sene. :)

Daha çok fotoğraf var ama blogta kirlilik yapmayayım diye bu kadar koydum. Diğer fotoğraflar için Facebook Sayfama tıktık.

Buarada çok fazla makyaj yapmadım. Az biraz kapatıcı ve pudra, doğal bir allık, kirpikleri boş bırakarak sadece kalın ve kısa bir eyeliner çektim. Gözler büyük görünsün diye. Kurtlar tarafından yetiştirilmiş bir karakter Prenses Mononoke. Yüzümdeki kırmızıları ise Ben Nye aqua farla çizip boyadım. Başka türlü o opaklığı elde edemiyoruz. :)

İşte böyle 3. Kontakt etkinliği de geldi geçti. Şimdi bir dahakine karakter düşünme vakti. ;)

Yarışma görüntülerimiz varmış hemen güncelleme yapayım. :)

8:39′da ben, 10:49′da Murat var. ;)

 

Önerilen Yazılar: