maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı1Cumartesi günü Essence‘in yeni Gel manikür setinin lansmanındaydık. 

Gel manikür genelde manikürcülerde uygulanan ve gene aynı yerlerde çıkarılan özel bir manikür şekli. Tırnak yüzeyini daha düzgün ve doğal gösteren aynı zamanda uzun süre dayanıklı. İstendiğinde üzerine oje sürüp çıkarabileceğiniz bir sistem.

Essence ise profesyonel olarak uygulanan bu manikür olayını evlerde de uygulayabileceğiniz daha pratik bir set çıkarmış.

Biz de önce kahvaltımızı edip ardından minik bir sunumla uygulamalarımızı yaptık.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı2Kahvaltı oldukça çeşitli ve çok renkliydi.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı4maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı5maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı3Kahvaltı sırasında blogger arkadaşlarla sohbet ettik.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı7maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı12maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı6Daha sonra sunum bölümüne geçtik hep birlikte. :)

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı15maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı14maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı13maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı16Önce Essence markası ile ilgili genel bilgiler aldık. Ekonomik, genç ve trendleri takip eden bir marka Essence.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı11maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı10Daha sonra Essence‘in Gel manikür setini uygulamaya başladık.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı17maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı18Olcay’ın eline uygulama yapılırken.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı19Gel Manikür seti bir kaç oje ve morötesi bir kurutucudan oluşuyor. İlk önce tırnakları korumak amaçlı bir baz oje sürülüyor.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı21Ardından Gel manikür ojesini sürüyorsunuz. Bu aşamada bazı tavsiyelerim olacak. Bu set evde uygulanmaya yönelik pratik bir set olmasına rağmen uygulama kısmı o kadar kolay değil. Öncelikle gel ojenin miktarını çok iyi tutturmanız lazım. Mümkün olduğu kadar az sürmelisiniz. Ben ilk kez denediğim için bolcana sürdüm ve tırnaklarım kabusa döndü. Gel ojeyi çok sürdüğünüzde oje hem istenilen sürede kurumuyor hem de sonrasında belli yerlerde toplanıp tepeciklere sebep oluyor. Bir bakıyorsunuz tırnaklar eğik bükük. :D Buarada bu Gel manikür setinin en önemli özelliği soyularak çıkarılıyor olması. maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı232 hafta gibi bir süre dayanıklı olduğu söyleniyor. Ama tabi bu süre kişiye göre değişiklik gösterebiliyormuş.

Setin iki kullanımı var. Biri doğal French görünümü diğeri ise renkli manikür. Doğal görünüm olanı gene baz oje, gel oje ve french ojesi sürülerek tamamlanıyor. (Sırası farklı olabilir) Daha sonrasında üzerine renkli oje sürüp asetonla çıkartsanız da gel manikürünüz bozulmuyor.

Renkli olanda ise ilk adımlardan sonra renkli ojemizi sürüp üzerine tekrar gel oje sürüyoruz.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı24Ben elbette mavi renk seçtim. :D

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı25Olcay’ın mint ojeyle bitmiş manikürü. :)

Essence Gel Nails seti bana çok uygun bir set değil. Uğraşması bana yorucu geldi. Bol pratikle zamanla oturacaktır. Ama benim gibi tembel bünyelere zor.

Peki kimler için uygun? Manikür salonlarına gitmeyi sevmeyenler, tırnaklarına devamlı yeni oje sürmeye üşenenler için ideal bir sistem. Kendi evinizde Gel manikür yapıp günlerce öyle takılabilirsiniz.

Setteki ojelerin fiyatları 6.5 ile 9.5 arasında değişiyor. Aynı zamanda kurutucu cihazı da almanız gerekiyor tabi. Onun fiyatı da 62 tl.

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı27Tırnaklarımız bittikten sonra biraz da birlikte fotoğraf çektik. :)

maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı28maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı29maviojelikizessencegelnailsathomelansmanı26Essence ekibine çok teşekkür ediyorum. Çok tatlı ve ilgililerdi. Mekan çok güzel hazırlanmıştı ve kahvaltı menusü harikaydı. :)

 

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi