30 Haziranda Kontakt 2 diye bir etkinliğe katıldım. Türkiye Alt Kültür Topluluğunun Bir etkinliğiydi bu. Aslında isimleri Takt fakat bu etkinlikler Kontakt olarak geçiyor. Sanıyorum bir yerde Kontakt okunuşunun iletişim kurmak denmişti  ya da convention toplantı anlamına gelen kelimenin kısaltması olabilir. Zira yurtdışında Comic Con(convention) olarak bu etkinliğe benzeyen ama çok çok daha geniş etkinlikler oluyor.

Peki nedir bu olay diye sorarsanız şöyle anlatabilirim, Frp oyunları, konsol oyunları, anime severler, cosplay severlerin bir araya gelmesi. Oyunların oynandığı alanlar, Cosplay yarışmaları, fantastik edebiyat standlarının olduğu ve bu fantastik dünyayı sevenlerin toplaşması diyelim. :)

Cosplay dediğin nane nedir diye sorarsanız o da şöyle; Costume+Play kelimlerinin bir araya  gelmesinden oluşur. Cosplay bir karakterin kılığına bürünüp onun gibi davranmak aslında özetle. Ama Frp gibi Role Playing değil yanlış anlaşılmasın.

Cosplay daha çok Japonya’da popüler olduğu için daha çok Anime veya Manga karakterlerinin kostümleri ağırlıklıdır. Ama aslında kendi yarattığınız karakterler, oyunlardaki, filmlerdeki karakterlerle de Cosplay yapılır.

Ben zaten kostüm olaylarına girmeyi çok seviyorum biliyorsunuz. Tabi ki böyle bir etkinliği de kaçıramazdım.

Küçükken hastası olduğum Sailor Moon animesindeki baş kahraman olan Sailor Moon Usagi Tsukino oldum ben de. :) Erkek arkadaşım da Street Fighter’dan Ryu oldu. :)

Şimdi etkinlikten fotoğraflarımıza bakalım. :)

Farklı Animelerden ya da oyunlardan karakterlerle fotoğraflarımız. :)

Tabi etkinlik sırasında bol bol fotoğraflarımız çekildi. İnsan böyle bir tuhaf oluyor. Gören durdurup bir fotoğraf çekilebilir miyiz deyince. hehehe. :D Ünlü gibi. :D

Buarada yüzümde pek bir şey yok. Dudaklarda ve yanaklarda Mac Weekend Getaway kullandım. Siyah kalem çektim sanırım Golden Rose’du. Kirpiklerime de Givenchy Phenomen Eyes sürdüm. Yüzümde de yer yer Bourjois Healthy Mix kapatıcı var.

Daha çok fotoğraf görmek isterseniz Facebook sayfama albüm olarak ekleyeceğim. :)

Ha bir de video linki vereceğim. Multiplayer bizimle röportaj yaptı. :)

Multiplayer 1

Multiplayer 2

Röportaj 2.’de ama ikisini de izleyin çok eğlenceli. Nasıl bir etkinlik olduğunu çok daha iyi göreceksiniz. :)

Bir de Yasemin Karaca isimli arkadaşımızın hazırladığı çok güzel bir video var. Burda da bir kaç sahne yer alıyorum.


Umarım beğenmişsinizdir. :)

Bol eğlenceyle kalın!

Önerilen Yazılar: