Daha önce Halloween için Slave Leia kılığına girmiştim. Ama o zaman makyajımı ayrıntılı çekecek zamanım olmamıştı.

Bu sefer ise Star Wars Episode 1 Phantom Menace 3D gösterimi için Jedi.gent.tr olarak bir organizasyon yapınca bana tekrar Slave Leia yolları gözüktü. :)

Geçen sefer daha ağır bir makyaj yapmıştım. Bu defa ise biraz daha hafif olmasını tercih ettim. Göz makyajında Naked palet kullandım. Sadece gözaltıma geçtiğim kahverengi far stila idi.

Kirpiklerimde Benefit They’re Real var. Daha yazısını yazamadan her yerde gördünüz zaten kendisini. Açık ara favorim buaralar.

Cilt makyajında ise Laure Mercier fondoten kullandım. Uzundur kullanmıyordum bu fondoteni. Halbuki çok güzel duruyormuş ciltte. :) Poreselen rengi bendeki.

Kontür olarak Mac Tendirling uyguladım. Aslında kendisi allık ama ben çok beyaz tenli olduğum için bana kontür de oluyor. Hafif sarılık vermesi için üzerinden de Bourjois‘in çikolata şeklindeki bronzerından geçtim. Allık olarak da The Balm‘dan Hot Mama’yı uyguladım.

Dudağımda da Maybelline’nin turuncumsu bronz simli bir ruju var.

Tabi buarada makyajın altında prep prime, göz kapağında mac paint pot (üzerinde pudra geçilmiş olarak) gibi her türlü baz var.

Ayrıca aydınlatıcı olarak da Mac Luna kullandım. Aslında benim cildime pek uyumlu değil. Krem yapıda olması kuru cildimde zor dağılıma sebep oluyor. Sanırım bana likit bir aydınlatıcı lazım.

Gözaltı kapatıcısı olarak da Mac response eye ile karıştırılmış olarak Lancome Effacernes var. Bence çok ağır bir kapatıcı. Ancak böyle özel durumlarda kullanabiliyorum. Ya da bana ağır geliyor kendisi bilemedim.

Tabi buarada saçıma postiş eklemesi falan da yapıldı. :)

Mümkün olduğu kadar Slave Leia’nın makyajına benzetmeye çalıştım.

Saç rengimi değiştirdiğim için orda maalesef uyumlu olamadım. :) Biraz da o akşamki fotoğraflardan koymak istiyorum ki ortamı da görün. :D

Evet arkadaşar işte Star Wars camiası da böyle. Buarada fotolarda hatun olarak hep ben göze çarpıyorum ama yanılma olmasın. Gayet hatunlar da vardı ama kostümlü değillerdi.

Umarım sıkılmamışsınızdır bu yazıyı okurken. :) Hepinize çok teşekkür ediyorum okuduğunuz için. Yeni yazılarda görüşmek üzere mutlu kalın!Tombul Slave Leia hepinizi öper! :D

 

 

Önerilen Yazılar: