Biliyorsunuz ki geçen sene saçlarım boyalı ve uzunken çılgıncasına John Frieda kullanıyordum. O dönem saçıma en iyi gelen JF şampuanlardı. 

Bu sene ise saçları kısaltıp boyadan arındırınca saçlarım yağlıya o kadar keskin bir dönüş yaptılar ki ben ne yapacağımı şaşırdım açıkçası. Çünkü sabah yıkadığım saç yeni kuruduğunda dahi yağlanmaya başlıyordu. Akşamı zaten rezaletti.

Ben de hacim şampuanlarını denemeye başladım. Down Under Naturals’ın Nude ismiyle satılan hacim şampuanını kullandım. Fena değildi ama yağlanma sorunumu gideremedi. Daha sonra Charles Worthington denedim o da çok kuruttu, kremsiz kullanamıyordum o zaman da gene yağlanma sorunu devam ediyordu.

Evde annemin önceden aldığı Organix Teatree Mint’i bulunca onu kullandım. Diğerlerine göre çok daha iyi bir sonuç aldım ve kutuyu da bitirince Organix’in diğer şampuanlarını araştırmaya karar verdim.

Organix şampuanlarda paraben ve sülfat bulunmuyor.

İlgimi Organix şampuanlara daha da kaydıran yaşadığım bir olay oldu.

Annemle bir eczaneye girmiştik. Ben Biotin alacaktım. Tam o sırada orta yaşlarda bir hatun da içeri girdi ve Organix şampuan sordu. Fakat eczanede satılmıyordu ama hatun yana yakıla aramakta olduğu için nerede bulabileceğini falan sorarken biz de dahil olduk konuşmaya. Cocoa Butter’lı olanı kızının kullandığını ve saçının 3 ayda 6 ay kadar uzadığını söyleyince benim gözler yerlerinden pörtlediler. Zaten tam da aklımda olan Organix bir anda daha da ilgimi çekmeye başladı.

Ben de internette araştırma yaptım neleri varmış başka diye. Yukarıdaki fotoda gördüğünüz Biotin & Collagen olanı çok merak ettim ve gene eczanedeki hatunun annemlere tavsiye ettiği dökülen saçları yeniden çıkaran Moroccan Argan Oil şampuanıyla birlikte sipariş verdim.

İlk siparişimi net araştırmasından sonra Dermobakım isimli siteden verdim. Fiyatları uygun ve güvenilir buldum bu siteyi.

Biotin & Collagen saçlarımın yağ dengesini ciddi anlamda toparladı. Saçımı kurutmadı ve güzel bir hacim verdi. Çok memnun kaldım. Bu sırada annem ve kardeşim de  Moroccan Arganlı olanı kullanıyorlar. Enteresan bir şekilde bu şampuan da saçları ahenkle dans ettirip hoş bir hacim veriyor ama henüz yeni çıkan saç göremedik. Belki daha uzun süre kullanmak lazım.

Biotinli olanı bitirince aslında biraz korkuyor da olsam Cocoa Butter’ı almaya karar verdim. Çünkü saçlarımın hızla uzamasını istiyorum. İşe yarayacağını bilsem kendimi saçlarımdan tavana asacağım zira. Korkutan tarafı ise acaba saçlarımın yeniden yağlanmasına sebep olur mu düşüncem idi.

Bu sefer siparişimi Dermostil’den verdim. Buarada bu siteyle hiçbir çalışmam olmadı daha önce normal müşteri olarak sipariş verdim. Fiyatları Dermobakım ile aşağı yukarı benziyordu zaten. Siparişle birlikte özellikle belirtmeme rağmen LRP ‘in deneme boy termal suyunu yolladılar. Her siparişte farklı tester geliyor.

Dönelim Cocoa Butter şampuana. Hiç de korktuğum gibi saçımı yağlandırmadı, Biotinli gibi olan kadar hacim vermese de saçlarım sönük durmuyor. Henüz ilk kutumun yarısına bile gelmediğim için uzama olayını henüz deneyimleyemedim ama saçım uzuyor tabi ki. Fakat bu kullandığım Organix şampuanlar sayesinde saçlarımın yağ dengeleri tamamen düzeldi. İkinci günü bile geçirebilir hale geldim ki normalim o zaten. Aynı zamanda saçlarım parlak ve yumuşak oldular. Şampuan dışında hiçbir bakım ürünü kullanmıyorum ve bundan çok memnunum. Zaten saçları kestirip boyayı atarak uzatma sebebim de buydu açıkçası. Deli gibi bakım yapmaktan çok sıkılmıştım.

Buarada Organix Cocoa Butter sanki karamelli, çikolatalı gofret gibi kokuyor. :D

Şuan için Organix şampuanlardan fazlasıyla memnunum.  Kuru saçlarda nasıl etki ederler bilmiyorum ama saç yağları çok övülüyor. Eğer benim gibi saçlarınız yağlıysa gözüm kapalı tavsiye ederim.

Fiyatları ne yazık ki bir hayli yüksek. Ben bahsettiğim sitelerden 27 tl gibi bir fiyata temin ediyorum. Başka yerlerde çok daha pahalılar. Ama değdiğini düşündüğüm için kullanmaya devam edeceğim.

İşte Organix maceram böyle. Ne zamandır bu yazıyı yazmak istiyordum ama biraz vakit geçsin istedim.  Eğer markayı merak ediyorduysanız umarım yararım olmuştur.

Mutlu kalın!

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi