Herkese Merhaba!

Son zamanlarda blogla ilgili bir sürü sorun vs. kafamda dönüp duruyor. Çoğunlukla da blog yazmayı bırakmakla alakalı. Hatta son 1 senede herhalde en az 2 kez falan tamamen bırakma kararı almama rağmen yakın çevremin ısrarları üzerine vazgeçtim.

Yıllardır büyük emekler vermiş olmamın bunda etkisi çok tabi. Bir yandan da seviyorum aslında. Özellikle konsept çekimler yapmayı. Ama mutsuz olduğum bir çok şey de var.

Bir şekilde bu ortama ayak uyduramıyorum. Biliyorsunuz ki firmalarla en az çalışan bloglardan biriyim. Gittiğim bazı lansmanlarda Pr’ların bana yukarıdan küçümseyici bakışları, konuşurken yüzüme dahi bakmamaları, zaman ilerledikçe firmaların blog listelerinden teker teker çıkarılmam… O kadar emek verirken bunların olması beni ziyadesiyle üzüyor. Bu işi profesyonel olarak yapmak isteğimin gittikçe benden uzaklaşması…

Hatta bir ara bazı fikirlerle gittiğim firmaların benim fikirlerimi başkalarıyla yapmaları çok üzücü bir hal almaya başladı.

Zaten zamanla kendimi bir hayli çektim bu ortamlardan. Firmalarla çalışamıyor olmam güncelliğimi de etkiledi elbette. Yetişmem mümkün değil çünkü.

Tüm bunların yanında yazılarıma artık yorum da gelmemesi kendi kendime yazıyormuşum hissine sebep olmaya başladı.

Artık biliyorum ki boşa kürek çekiyorum. Saatlerce stüdyo çekimleri yapıyorum ama olmuyor. Ne yaparsam yapayım da olmayacak. Çünkü bu ülkede her iş alanında olduğu gibi olay işini iyi yapmakla ilgili değil. Az çok blogger – pr ilişkilerinin arka planlarını da biliyorum. Burada yazmayacağım bunları tabi.

Takdir edilen bir blog olmakla popüler bir blog olmak arasında dağlar kadar fark var.

Sonuç olarak ben bu işi beceremiyorum. Karakterim bu alanda yükselmeye müsait değil. Bu sebeple artık bırakmayı düşünüyorum. Pek istemeyerek de olsa…

Verdiğim en önemli karar şu oldu; artık ürün tanıtımı yapmayacağım. Markalarla çalışmayacağım.  

Zaman zaman çok sevdiğim konsept çekimlerimi yapacağım. Tamamen keyfi olarak. Çok çok beğendiğim bir ürün olursa onları yazarım nadiren. Belki Güzellik editörlüğü şeklinde yazarım. Ama tam emin değilim o konuda da.

Kitap, film, dizi yorumları yapmak da aklımın bir köşesinde.

Hiçbir şey kafamda tam oturmuş değil. Fakat Kozmetik bloggerı kimliğimi bırakıyorum. Bir, iki hazır yazım vardı, onları da yazarım. Sonrası belirsiz. 

Blog dünyasından kendimi çekiyorum ya da daha uzak bir mesafe koyuyorum artık. Ancak çok sevdiğim Instagram ortamında aktif olmaya devam edeceğim. Ufak ufak ürün yorumlarımı orada yapacağım. Eğer isterseniz beni Ig üzerinden takip edebilirsiniz. İsteyenler buraya TIKTIK.

Blogumun Nisan ayında 3. yaşına girmesinden sonra bu noktaya gelmiş olmam üzüntü verici. (Benim adıma tabi)

Bugüne kadar benimle olan, bu yolda beni destekleyen, yazılarımı takip eden herkese çok teşekkür ediyorum! Hepinizi çok seviyorum!

Sağlıcakla kalın.

Mutlu kalın.

Mavi Ojeli Kız

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi