maviojelikizdogumgunumakyaji617 Aralık doğum günümdü. Bu sene bir hafta boyunca kutladık. :D 3 ayrı doğum günü yaptık. Bu da bu 3 günden birinin makyajı. Daha doğrusu tek makyajı çünkü diğer günlerde pek makyaj yaptım denemez. 

Yüzümde Bourjois Healthy Mix kapatıcı var. Gerekli yerlere sürüp dağıttım. Göz altımda Maybelline Dream Lumi kapatıcı var. Dream Lumi sarı alt tonlu bir kapatıcı. Morluklarda ve özellikle kızarıklıklarda bu sarı alt ton çok işe yarıyor. Ama benim sarı alt tonumu daha da çok ortaya çıkarıyor. Gün ışığında belli olmasa da fotoğraflarda o sarılık kendini baya belli ediyor. Sanırım bu kapatıcıya ara vermem gerekecek. Ya da üzerine ten rengime daha uygun bir ürünle kapatarak kullanacağım.

Eyeliner olarak Mac Blacktrack kullandım. Maskara da Avon Mega Effetcs. Yanaklarda Physicians Formula Happy Booster allık var. Rose isimli olanı. Dudağımda Mac’in doğal tonlu bir dudak kalemi var. Ama adını hatırlamıyorum. Daha sonra burayı güncellerim. :)

maviojelikizdogumgunumakyaji1maviojelikizdogumgunumakyaji2Her sene olduğu gibi doğum günüm ve yeni yıl yanyana benim için. :) Bu yeni yılda kendime bazı sözler verdim. Tabi ki bunların bir kısmı da kozmetik sözler.  :) Örneğin yeni yılda şampuan kullanmayı bırakmak niyetindeyim.

Artık yaş kemale erdiğine göre makyajda da bu sene sürdürdüğüm doğal esintiyi devam ettireceğim. Daha az makyaj yapacağım ki cildim daha az yıpransın.

Cildimi bir sürü ürün sürüp yormayacağım. Mümkünse cilt bakımında da daha doğal çözümlere yöneleceğim. Ürün azaltacağım.

Rutinim değiştikçe blogta da yazacağım.

Daha çok blog yazacağım.

Bu sene daha az tüketeceğim. Her şey için geçerli bu söz. Yemek, kozmetik, alışveriş vs.

Mutlu olmak için daha çok çaba sarf edeceğim.

2014 hepimiz için güzel bir sene olsun. 2013 zor bir sene oldu. Korkarım 2014 de çok kolay olmayacak ama umarım ki daha mutlu, güçlü oluruz ve böylece tüm zorluklarla daha iyi savaşırız.

Çok saçma bir post oldu di mi? :)

 

Önerilen Yazılar: