maviojelikizavonmegaeffects1Bugün size Avon‘unun yeni ve oldukça ilginç maskarası Mega Effects’i tanıtacağım.

Geldiğinde oldukça merak ettiğim bir maskara kendisi. Enteresan ambalajı ve farklı tasarımı cezbedici. 

Dikdörtgen şeklindeki ambalajında üstteki kırmızı kapak maskaradan bağımsız. Kapağı tık diye çıkartıyorsunuz.

maviojelikizavonmegaeffects2İçeriden yukarıdaki fotoğrafta görünen oldukça ilginç  bir tutma kısmı çıkıyor.

maviojelikizavonmegaeffects4Kırmızı kısımndan tutup çekerek fırça kısmını çıkartıyorsunuz. Siyah kısım tahmin ettiğiniz üzere maskaranın bulunduğu yer.

maviojelikizavonmegaeffects3Kırmızı kısım aynı zamanda hareket edebiliyor. Böylece istediğiniz şekilde uygulama yapabiliyorsunuz.

maviojelikizavonmegaeffects5Fırçası ise bu şekilde. Siyah kutucuğundan ayırdığında boyacıların kullandığı malzemelere benzer bir yapı çıkıyor karşınıza.

maviojelikizavonmegaeffects6Uygulaması zor olacak gibi geldi ilk başta. Ama kullanınca aslında öyle olmadığını gördüm.

maviojelikizavonmegaeffects7Genel kullanımı yukarıdaki gibi. Ama fırçayı yan tutup kirpik diplerine rahatlıkla sürebiliyorsunuz. Ters de kullanabilirsiniz. Yani kırmızı tutamacı yukarı doğru tutup kullanabilirsiniz.

Sonuç ise tahminimden de başarılı oldu. Maskara sürülmüş ve sürülmemiş kirpiklerimden de anlaşılıyor zaten. :D

maviojelikizavonmegaeffects8Kirpikleri ayırma da, dolgunlaştırma ve uzatmada oldukça başarılı.

maviojelikizavonmegaeffects9Kötü tarafı ise sürdükten bir kaç saat sonra alt kirpik kısmına akma yapması oldu. Bir çok maskarada da yaşanan bir durum. Ama sevindirici kısmı dökülme yapmaması. Lens kullandığım için dökülme yapan maskaralar benim kabusum. Lancome’un Hypnose Star’ını bir kez deneyip bir daha kullanamam da bu dökülme sorunundandı.

Bioderma H2O o ile tamamen temizleniyor. Tavsiyem bir pamuğa temizleyicinizi döktükten sonra gözünüzün üzerinde 10, 15 saniye bekletip öyle temizlemeniz. Ben bütün maskaralarımı bu şekilde çıkarıyorum.

maviojelikizavonmegaeffects11Günün ilerleyen saatlerinde gözlerimi rahatsız etmemesi de artı özelliklerinden biri oldu. Bazı maskaralar gözde ağırlık yapabiliyorlar. Çok rahatsız olduğum bir duygudur.

maviojelikizavonmegaeffects10Ben sonuç olarak Avon Mega Effects maskarayı çok beğendim. İlginç ve pratik tasarımı, uygulama rahatlığı ve mega etkisi ile olmuş bir maskara kendisi. Bir de akma yapmasaymış süper olacakmış. Ama şunu da belirteyim aşırı değil akma olayı.

Fiyatını bilmiyorum ama uçuk olacağını sanmam. Bence alıp denenmesi gereken güzel bir ürün.

Siz nasıl buldunuz?

 

Önerilen Yazılar: