Uzun zamandır hem renk hem de yapı bakımından en memnun kaldığım kapatıcı Bourjois‘in Healthy Mix Correcting kapatıcısı oldu.

Bu kapatıcıyı Anneler günü indiriminde almıştım. Ama galiba indirimde değildi. :D Gene de çok merak ettiğim için aldım. Hatta yanında Healthy Mix fondöten de aldım ve fakat onu daha deneyemedim. :)

Bourjois Healthy Mix Correcting kapatıcıyı ise ilk aldığım günden beri kullanıyorum. Rengi bana tam oldu. Ne açık ne de koyu. Aksine yüzüme aydınlık verecek kadar açık ve buna rağmen morluklarımı, renk farklılıklarımı kapatıyor. Çizgilerime dolmuyor. Kuru gözaltlarımla da son derece uyumlu. Sivilce izlerimi de bu kapatıcıyla kapatıyorum. Yüzümde de gayet başarılı.

Kremsi bir yapıya sahip.

Güzelce dağılıyor. Ben Sigma’dan aldığım P80‘le sürüyorum. Siz isterseniz parmağınızla, kapatıcı fırçasıyla ya da bir blending fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

Kapatıcının etkisini tam olarak görebilmeniz için önce/sonra fotoğrafı yaptım. :)

Bütün cildime sürmüşüm gibi gözükse de aslında gerekli yerlere pıt pıt diye dokundurup sonra güzelce dağıtıyorum. Yukarıda gördüğünüz fotoğraftaki kadarı yeterli oluyor.

Bunun üzerine de transparan pudra ve allık sürüyorum. Kurşun rengi bir göz kalemi, dudağıma da bir lipbalm ve sonuç bu.

Bu da benim doğal, günlük makyajım. :)

Herkese sendromsuz bir pazartesi diliyorum!

 

Önerilen Yazılar: