maviojelikizcloud10beauty1Nihayet ben de Cloud10beauty‘den alışveriş yapanlar kervanına katıldım. :D

Bende hiç Sleek ürünü yoktu. Bu güzellikleri de Nazlı’nın blogunda görünce dayanamadım bir deneyeyim dedim.

Malumunuz 19 04 2011 tarihinde Kozmetik Yönetmeliği düzenlenerek yurtdışı alışverişleri yasaklanmıştı. Bahane olarak da sağlıksız ürünler alındığı öne sürülmüştü. Ama bu yönetmeliğin arkasında bazı kozmetik firmalarının olduğu o dönemlerde sıkça konuşulmuştu. Hatırlayanlar vardır. Hatta bir müddet büyük kozmetik satan parfümerileri protesto amaçlı alışveriş yapmayalım deniliyordu.

O zamanlar baya ortalık karışmıştı. Bir grup olarak (ki ben de içindeydim) dava açma girişimlerinde bulunmuştuk. Sonra Tüketici hakları derneklerinden biri bizim yerimize dava açmıştı. Tabi ki bir yere varamadık.

İlk günlerde gümrükten hiçbir şekilde kozmetik ve gıda takviyesi geçmiyordu. Buna kişiler tarafından hediye olarak gönderilenler de dahil. Sanıyorum daha sonraları aynı performans devam edemediği için kontrol azaldı. Zaten fırçaların dahil olmaması bir şekilde yolunu açmıştı.

Peki ben bunları neden yazıyorum? Son zamanlarda alışverişin yapılabilir hale gelmesi, bir çok kişinin de sorunsuz alışveriş yapması bu yasağı unutturdu gibi geliyor bana. Öyle bir şey yok, her şey geliyor diyenler oldu. Bu nedenle bir hatırlatma yapmak istedim.

Evet şuan alışveriş bir şekilde yapılıyor ama tedbiri elden bırakmamak gerekli ve bloggerlar olarak bu işin her zaman yüksek risk taşıdığını da belirtmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Ben yasaktan beri yurtdışından kozmetik alışverişi yapmamıştım. Ama gidişatın daha esnek olduğunu görünce denemek istedim. Sonuç güzel oldu. :)

Daha önce bu tarz alışverişlerimi Dbms Kozmetik‘ten yapıyordum. Halen de çok riske girmek istemediğimde ya da ürün elime çabuk geçsin istediğimde Dbms’yi kullanıyorum. Tabi ki arada fiyat farkı var.

Çok yazdım biraz da fotoğraf görelim. :)

maviojelikizcloud10beauty2Bu ciciler Sleek markasının Candy isimli koleksiyonundan. Tabi bu sadece vitrin yazısı. Önümüzdeki günlerde makyaj eşliğinde incelemelerini de yapacağım.

Bu alışveriş fırça ve kargosuyla beraber bana 113.49 tl’ye mal oldu. Cloud10‘de fiyatlar euro üzerinden olduğu için çok da ucuza gelmiyor. Kargosu 8.95 euro.

8 Temmuzda verdiğim sipariş 24 Temmuz’da sorunsuzca elime geçti. Bence gayet iyi bir sürede geldi. maviojelikizcloud10beauty3İki palet de gerçekten çok güzel görünüyorlar. Fakat henüz hiçbirini denemedim.

maviojelikizcloud10beauty4RT fırçaların kalitesi zaten malum. :)

Cloud10 Beauty’den oldukça memnun kaldım. Siparişiniz sırasında size birkaç tester alternatifi sunuyorlar ve içlerinden iki tanesini seçiyorsunuz. Ben Nuxe ürünlerinden seçmiştim ama fotoğraflarını çekmeyi unutmuşum. :)

 

 

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi