maviojelikizensevdigimacrujlarim1Yeni bir dosya açıyorum. En sevdiğim rujları bölüm bölüm tanıtacağım. İlk sırada ise Mac rujlarım var. 

Günlük olarak ful makyaj yapan biri değilim biliyorsunuz. Bu nedenle en çok kullandığım makyaj malzemelerinden biri de rujlar. ( Başta elbette gözaltı kapatıcıları geliyor. Kahrolsun gözaltı morlukları!)

maviojelikizensevdigimacrujlarim2Mac’ten biraralar delicesine koleksiyon ürünleri alıyordum. Bu nedenle elimdekilerin çoğunluğu koleksiyon ürünü ne yazık ki.

Mor rujları bir ayrı seviyorum. Fakat güzel bir mor bulmak oldukça zor. Benim en favori mor rujum ise Mac’in 2012′de Reel Sexy koleksiyonunda çıkan Heroine ruju. Satin bitişli, mat yapıya yakın bir ruj Heroine. Delicesine kalıcı bir yapısı var. Dudakları az bir miktar kurutuyor. Ama o kadar opak ki rengini tamıtamına veriyor. Daha önce de blogta tanıtmıştım okumak için tıktık.

En sevdiğim Nude ruj ise gene Mac’in 2011′de Wonder Woman koleksiyonunda çıkardığı Marquise D isimli yarı parlak bitişli, pembemsi nude ruju. Kalıcılığı fena değil. Heroine kadar kalıcı ruj çok azdır zaten.

Mac Marquise D pembe tonlu olması ve hafif parlak yapısıyla bana giden çook nadir nude rujlardan biri. :)

maviojelikizensevdigimacrujlarim3

Diğer iki Mac rujum ise Too Supreme serisinden. Yanılmıyorsam bu koleksiyon sonradan kalıcı bir seri olmuştu.

Mac Fashion City‘i koleksiyon ilk çıktığı zaman almıştım. Hatta Mac’in Blogger lansmanında aldım. Okumak için Tıktık.

Şeftalimsi nude gibi bir rengi var Fashion City‘inin. Ama Nude ruj denemez. Çok daha renkli çünkü. Aşırı opak bir yapısı yok. Krem yapıda.

Mac Insanely It ise gene krem yapıda fuşya pembe bir ruj. Yazın bu ruju çok kullandım. Yarı opak bir yapısı var. Hatta baya az opak. :D Pek kalıcı değil.

maviojelikizensevdigimacrujlarim4Bu dört ruju da çok severek kullanıyorum.

maviojelikizensevdigimacrujlarim5Bir de böyle karma bir dudak swatch’ı ekleyeyim dedim. Aslında tek tek sürsem daha iyi olacak. Bir daha ki yazıya öyle yaparım kesin. ;)

Bu tarz başka yazılar da görmek isterseniz yorumlarda belirtebilirsiniz.

Hoşçakalın dostlar!!

 

Önerilen Yazılar: