maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen3Hepimizin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutlar ve iyi Kandiller dilerim. :) Sonra da gelelim Flormar‘dan haberlere…

Flormar yakın zamanda iki yeni seri çıkardı. Jelly Look ve Quick Dry

Jelly Look isminden de anlaşıldığı üzere jel formüllü bir oje serisi. Quick Dry da 60 saniyede kuruyacağını iddia edilen bir seri.

Quick Dry.

maviojelikizflormarjellylookquickdry1Jelly Look.

maviojelikizflormarjellylookquickdry2Jelly Look ojelerin iki tanesini denedim. Bu yazının konuğu da Turquoise Green. Ama önce iki yeni ürününden daha bahsedeceğim.

maviojelikizflormarjellylookquickdry4Bir diğer yeni ürün ise Easy & Go Sponge Nail Polish Remover. Bu şişe içindeki süngerle oje temizleme zımbırtılarından yıllar evvel denemiş ve büyük hayal kırıklığına uğramıştım. O zamandan beri de elim hiç gitmedi. Ama Flormar gönderince bir şans verdim. Hiç de fena değilmiş. Öyle tek kere parmağı sokup temizleyemiyorsunuz ama. Sağa sola çevirip, hafifçe bastırmanız gerekli. İlk denememde tırnaklarımda kırmızı oje vardı. (Hatta ilk deneme instagram hesabımda, video olarak mevcut) Kırmızı ojeyi tırnaklardan çıkarmayı başardı ama tam tırnakla et arasındaki yerlere rötuş atmak gerekti. Daha sonra Jelly Look serisinden pembe ojeyi çıkarmayı denedim ve sonuç süper oldu. Hepsini çıkardı.

Bir şişe kaç kullanımlık gider ya da uzun sürede performansını yitirir mi bilemiyorum. Deneyip göreceğiz. :)

maviojelikizflormarjellylookquickdry3

Flormar Pure O2 Treatment Breathing Nails ise hem cila hem baz hem de tırnak bakımı yapan 3 işlevli bir ürün.

Tırnaktaki keratini güçlendirerek soyulma, çatlama, kırılma gibi sorunları engellemeye yardımcı oluyormuş. Etkisi bilemem ama oje altına kullandım. Hızlı kuruyan, oldukça parlak bitişli bir baz oje. Oldukça beğendim. Hatta ojenin ömrünü uzattığını düşünüyorum.

Şimdi gelelim Jelly Look serisinden Turquoise Green isimli ojeye.

maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen8Turquoise Green ismi gibi yeşile dönük bir Turkuaz. Evet tam da turkuaza takmışken süper denk geldi. :D

Tırnaklarımda 1 kat Flormar Pure O2 Treatment var. Üzerinde de gene 1 kat Jelly Look Turquoise Green mevcut.

Yazıyı yazmadan evvel internette denemiş olanların yorumlarına baktım. Çizgilenme sorunundan bahsedilmiş. Ben sürdüğümde böyle bir sorun göremedim ama fotoğraflara yakından baktığımda belli belirsiz çizgiler fark etmedim değil. Belki baz ojesi nedeniyle fazla çizgilenme yapmamış olabilir. Fakat çizgilenme potansiyeli olan bir oje onu da belirtelim.

Bir diğer şikayet özellikle bu rengin opak görünümde sorun yaşamasıydı. Fakat ben baz oje üzerine sürdüğüm yoğun tek kattan oldukça memnun kaldım. Bir kat daha istiyor evet ama bence bu şekilde de kullanılabilir.

maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen5Jelly Look serisi jel formülünden dolayı biraz geç kuruyan bir oje. Benim tek kat uygulama sebebim de buydu aslında. Models Own‘un Hypergel ojesi ikinci katta bir türlü kuruyamayıp beni kanser edince bu ojede tek katta kalmak mantıklı gibi geldi. Bir ara iki kat da deneyeceğim.

maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen1Jelly Look‘un çok sevdiğim bir başka özelliği ise kalın fırçaya sahip olması oldu. Kalın fırçalar ojeyi sürmeyi cidden kolaylaştırıyor.

Ojeyi sürerken de bir sorun yaşamadım.

maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen4Başka bir şikayet de ojenin kalıcı olmaması üzerineydi. Ben zaten Flormar ojeleri kalıcılık konusunda oldukça zayıf buluyorum. Bazen yeni serilerde kalıcı olanlarına da rastlamak mümkün olabiliyor.

Jelly Look da bu açıdan bana diğer Flormar ojelere göre daha kalıcı gibi geldi. Ama buna, altına sürdüğüm Pure O2 Treatment da sebep olmuş olabilir. Baz oje kullanmadan denemek lazım.

maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen7maviojelikizflormarjellylookturquoisegreen2Sonuç olarak Flormar‘ın yeni çıkardığı ürünlerin çoğunu beğendim diyebiliriz. Quick Dry da bakalım quick kuruyor mu denediğimizde göreceğiz. :)

Flormar Quick Dry serisi 2,95 tl.

Flormar Jelly Look serisi 3,5 tl.

Hepinizi öperim!!!

Önerilen Yazılar: