Simli oje severler bilirler bu ojeleri çıkarmak çin işkencesi gibidir. Eğer sadece pamuk ve aseton kullanıyorsanız. Kazırsınız kazırsınız bir türlü çıkmaz. Tırnaklar çizilir, parmaklar ağrır. En azından bana öyle oluyordu. :D

Sonra nette bu folyo yönetimini buldum. Hem tırnak için daha sağlıklı hem de pratik. Gerçi benim gibi tembel bünyeler amaan onunla mı uğraşacağım diyebilirler. O nedenle bir iki alternatif de yazacağım yazının sonunda. :)

Şimdi gelelim yöntemimize… Önce lazım olan malzemelere bakalım.

Bir adet folyo, aseton ve pamuk. Ben bu yuvarlak ped şeklinde olan pamukları tercih ediyorum ama normal pamuklar da işinizi görür.

Önce folyoları tırnaklarınızı kaplayacak boyutta kare ya da dikdörtgen şeklinde kesiyoruz. Yeterli miktarda folyo parçası ve pamukları hazırlıyoruz.

Asetonu pamuğa döküyoruz. Asetonu çok az kullanmayın, çok vıcık vıcık da olmasın.

Sonra pamuğu parmağımıza sarıyoruz.

Sonra da folyoyu pamuğun üzerine bu şekilde sarıyoruz. Alt kısımını hafifçe sıkın ki fazla hava almasın.

Aynı işlemi diğer parmaklara da uygulayıp 10 dakika kadar bekliyoruz.

10 dakika sonra pamuğu folyo üzerinden birazcık ovaladıktan sonra çekin.

Sonuç bu. Tabi kenarlarda falan simler kalıyor onları da bir pamuk ve asetonla temizliyoruz ve işlem tamam. :)

Bakınız oje pamukta. :D

Biraz uzun bir işlem. Ben bazen folyolarla uğraşmaya üşendiğimde streç filmleri kullanıyorum. Folyo gibi kesmek yerine pamukla kaplanmış parmaklarımı yumruk yapıp bütün elimi sarıyorum. :D Olay zaten ısı ile asetonun daha iyi etki etmesi olduğu bu yöntemle de 5-10 dakikada aynı şekilde çıkıyor. Ya da ona da üşenirsem parmaklarımda sadece pamukları bekletiyorum. O zaman pek kolay çıkmıyor ama beklettiğim için biraz daha kolay çıkıyor.  Tamamen üşenme oranınıza bağlı bir karar bu. :D

Umarım yararı olmuştur bu yazının. :)

Havalar nasıl olursa olsun sizin havanız güzel olsun! :P

Önerilen Yazılar: