Ben bu makyajı perşembe günü yaptım ama tam cumartesilik bir makyaj! :)

Inglot far paletimi nasıl kullansam diye düşünürken aklıma gökkuşağı eyeliner yapmak geldi. Daha önce nette görmüştüm bu tarz makyajlar. Ben de deniyim dedim. Renklere olan aşkımı biliyorsunuz zaten. :)

Gelelim nasıl yaptığıma… Öncelikle Mac Paint pot Painterly’i tüm göz kapağıma(kaş altına kadar) uyguladım. Daha sonra Inglot far paletimi, kırmızı Inglot Face Blush’ımı ve Deborah 16 numaralı koyu mavi – lacivert farımı yanıma aldım. Ve üç adet eyeliner fırçasıyla Mac Fix Plus’ımı da yanlarına ekledim.

Sıcak renkleri yani sarı, turuncu kırmızıyı tek fırçayla uyguladım. Yeşil, mavi ve laciverti de tek fırçayla moru da ayrı bir fırçayla uyguladım.

İlk başta göz kapağımın ortasına, kirpik dibine sarı farı uyguladım. İki tarafa da en rahat geçiş rengi sarı zaten. Önce eyeliner fırçamı Mac Fix Plus ile fıs fıslayıp fara batırdıktan sonra klasik eyeliner sürer gibi sadece daha ufak bir alana uyguladım. Sonra fırçayı makyaj temizleme mendili ile fazla farı temizleyip tekrar aynı işlemleri uygulayarak kırmızı iç kısıma kadar tekrar sürdüm. Ve gene aynı şekil yeni fırçamla yeşil fala başlayıp lacivertle bitirdim. Sonra son eyeliner fırçamı alıp mor farımı da uygulayıp eyeliner kısmını bitirdim.

Sonra Crease bölgeme( yani göz kapağı ile kaş altının arasında kalan çukur kısım)Urban Decay  Naked paletten Naked isimli farı sadece kontür amaçlı sürüp dağıttım. Kaş altına ve göz pınarına Mac Luna krem aydınlatıcıyı sürerek aydınlattım. Göz içine de Mac High Def Cyan isimli mavi göz kalemini sürdüm. Tabi üst kirpik içine de çektim. :)

Kirpiklerime de Benefit They’re Real‘ı az miktarda uyguladım. Çok kullanmadım çünkü eyeliner’ın önüne geçmesini istemedim. Alt kirpiklerime de Pastel‘in mavi renkli maskarasını sürdüm. En son olarak da Garnier’in Kafeinli Roll On kapatıcısını uygulayıp göz makyajını bitirdim.

Şaşı bak şaşır. :D

Kaşlarımı da Mac Fling kaş kalemi ile doldurdum.

Cilt makyajına gelecek olursak; İlk başta Mac Prep Prime‘ı 130 fırça ile cilde yedirdim. Laura MercierPorcelain Ivory’i sürdüm. Bobbi Brown (en açık renkli) krem kapatıcı ile cildimdeki kusurları kapattım. Cildimin üzerinden Vichy Normaderm transparan pudra geçtim.

Kontür olarak Bourjois’inDelice de Poudre (çikolata şeklindeki) pudra bronzerını sürüp dağıttım.  Allık olarak da Mac’in Semi Precious‘tan Rose Quartz Msf’i sürdüm.

Nemlendirilmiş dudağıma da Mac Wonder Woman’dan Lustre Marquise D’i sürdüm ve makyajım bitti. :)

Beğendiniz mi?

Bir de aynadan kendini çekme fotoğrafı koydum heheh. :D

Size gökkuşağı gibi rengarenk bir cumartesi diliyorum!

Akşam döndüğünüzde makyajınızı çıkarmayı unutmayın! :)

 

 

Önerilen Yazılar: