maviojelikizgoldenrosecarnival1Bol fotoğraflı, on ojeli, rengarenk bir yazıyla karşınızdayım! Golden Rose‘un son serisi Carnival şuana kadar en sevdiğim koleksiyon oldu.

Bu koleksiyonun göze çarpan özelliği sim yerine canlı renklere sahip irili ufaklı pullardan oluşması. Tek renk pullar, beyazla kombin edilmiş pullar mevcut. Pulların şekilleri ise ojelere göre değişiyor.

Taban rengi olarak Essie‘nin Bobbing For Baubles rengini kullandım. Üstüne Golden Rose ojeleri uygulayınca siyah gibi durdu ama değil. Çok koyu bir mavi gri aslında.

maviojelikizgoldenrosecarnival2Özellikle içinde beyaz pullarla kombin edilmiş ojeler çok belirgin ve güzel duruyor. Tek renkli olanlar biraz daha sönük kalmış.

maviojelikizgoldenrosecarnival16maviojelikizgoldenrosecarnival17Gene de tek renkli olanlar da oldukça dikkat çekici. Görüldüğü üzere. :D

maviojelikizgoldenrosecarnival4maviojelikizgoldenrosecarnival3maviojelikizgoldenrosecarnival5Gelelim tek tek yakın incelemelere. :)

maviojelikizgoldenrosecarnival6Golden Rose Carnival serisinde en çok capcanlı bir mavi olan 13  numarayı beğendim. Fakat fotoğraflar esas canlılığının yanından bile geçmiyor. Çok daha tok, opak ve capcanlı mavi pulları var. Diğer hepsinde olduğu gibi altıgen büyük ve küçük pulların yanısıra ince şerit pullar içeriyor. Beyaz pullarla süslenmiş.

maviojelikizgoldenrosecarnival710 numara turuncu bir oje, İçinde beyaz büyük altıgen pulları da var. Tırnakta şahane duruyor. Buarada tırnağımın kısalığının kusuruna bakmayın. Dipten kırıldı sağolsun. Bu uzamış hali. :)

maviojelikizgoldenrosecarnival815 numara tek renk kırmızı pullardan oluşuyor.

maviojelikizgoldenrosecarnival914 numara tek renk sarı. İçinde minik altıgen pulların yanısıra kare büyük pullar da var.

maviojelikizgoldenrosecarnival1005 numaralı yeşil pullu olanda ise kare yerine daire şeklinde büyük pullar kullanılmış. Minik altıgenler, kareler ve şeritlerle süslenmiş. :)

maviojelikizgoldenrosecarnival11Carnival Serisinin en soft renklerinden biri 16 numara. Dikdörtgen pembe ve kırmızı pullar kendisini diğer ojelerden ayırıyor.  Şerit şeklindeki pulları ise daha çeşitli.

maviojelikizgoldenrosecarnival1211 numara koyu olmayan mor pullu bir oje. Gene soft görünümlü olanlardan. Altıgen iri pullar, minik pullar ve şeritler hakim.

maviojelikizgoldenrosecarnival13Serinin en güzellerinden biri 09 numara. Mavi şeritler ve irili ufaklı beyaz altıgen pullar kontrast yaratıp daha ilgi çekici hale getirmiş ojeyi.

maviojelikizgoldenrosecarnival1407 fotoğraftakinden daha canlı koyu bir pembe. Tek renk. Neredeyse fuşya gibi. :)

maviojelikizgoldenrosecarnival1501 de beyaz pullardan oluşan bir oje. Siyah ya da koyu renklerin üzerinde şahane duruyor.

Golden Rose Carnival Serisinin her bir rengini çok sevdim. Bazıları şişesinde pek ilgimi çekmemişti ama tırnağa sürünce hele de koyu renk bir oje üzerine, harika durdular.

Sürülmeleri zor değil. Büyük pullar için şişeye bir kez daha daldırmanız gerekebiliyor ama balık tutmak gibi de zor olmuyor. :D Zira Chine Glaze‘in büyük pulları çok zor oluyordu. Pulları daha büyük olduğu için.

Son derece hızlı kuruyorlar. Bütün simli ve pullu ojeler gibi. :)

Fiyatları 6 tl. Satıldığı yere göre 1 tl gibi bir oynama olabileceğini tahmin ediyorum.

Hepsi tek kat sürüldü. Essie oje de dahil.

Siz nasıl buldunuz bu rengarenk ojeleri? :)

Önerilen Yazılar: