maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe13Bugün Golden Rose Matte Satin serisinin bendeki ikinci rengi 203, Models Own absinthe ve uzun zamandır ilk kez yaptığım bir nail art ile karşınızdayım. 

İlk olarak Golden Rose‘la başlayalım. 203 numara petrol yeşili dediğimiz maviyle yeşil arası bir lacivert. Oldukça da güzel bir renge sahip. Soğuk ışıkta daha mavi dururken sarı ışıkta yeşile döner gibi yapıyor.

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe1Golden Rose Matte Satin serisi oldukça opak yapıda. Tek kat bile yeterli olabilir gibi duruyor. Ama ben iki kat tercih ediyorum çünkü tek kat ojeler tırnaklarımdan çok daha çabuk soyuluyorlar.

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe2203 mavimsi duruşunun yanısıra içinde yeşil micro simler barındırıyor. Gerçi makinem pek yakalayamamış.

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe3Yoğun bir yapısı var ve diğer Matte Satin olan 202 numara gibi oldukça geç kuruyor. Bazı fotoğraflarda serçe parmağımın tırnağındaki bozulmayı görebilirsiniz. 202′de de yorgan izi olmuştu. :)

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe5Ayrıca sürdükten bir kaç saat sonra oje yarı mat yapısını kaybediyor. Ama tam parlak da olmuyor. Sanki parlaması başarısız bir oje gibi görünüyor. Bence üzerine bir top coat sürüp parlak kullanmak daha güzel olur.

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe6Genel olarak Golden Rose Matte Satin serisini pek beğenmedim ne yazık ki. Geç kuruması, yarı mat olması ve bu özelliğini ertesi güne kadar koruyamaması olmamış.

Gelelim Models Own Absinthe‘e ve Nail art‘a. :)

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe7Son dönemde moda olan tırnak yüzüklerinden esinlenerek yaptım bu nail art’ı. Tırnağın kendisi bir mücevher gibi görünsün istedim.

Tırnağımdaki taşlar tırnak süslemesi taşları değil. Hobi malzemeleri satan bir yerden almıştım. Sanırım yapıştırılarak kullanılıyorlar. Çok ufak oldukları için ben tırnağımda kullandım.

Kürdan ve top coat ile uyguladım. Önce bir kağıda top coat damlattım, sonra kürdanını ucunu top coat’a sürüp taşları o şekilde aldım. Tırnak kenarlarıma da top coat sürüp taşları yerlerine yapıştırdım.

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe8Uygulama bittikten sonra da hepsinin üzerinden tekrar top coat geçtim.

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe9Models Own‘unun Absinthe‘ini tek kat ve tek tırnakta sürünce pek deneyimleyemedim tabi. Daha sonra tek başına uygulamayı düşünüyorum. :)

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe10

maviojelikizgoldenrosemattesatin203modelsownabsinthe11Golden Rose Matte Satin ojeler 4.75 tl.

Models Own ojeler ise 22 tl.

Models Own ojeleri Makyajsaati.com‘da bulabilirsiniz. Aynı zamanda buaralar Trendyol, Morhipo gibi sitelerde indirimli olarak da satılıyorlar. Ben Trendyol indiriminden almıştım. Yanılmıyorsam 15 tl’ye gelmişti. 

Önerilen Yazılar: