Bugün sizlere çok sevdiğim bir fondötenden bahsetmek istiyorum.

Ben normalde pek fondöten kullanmıyorum. Çünkü geneli özellikle çene bölgemde pütürlü bir görünüme sebep oluyor. Günlük makyajda sürüldüğü çok belli olan ürünleri kullanmayı hiiiç sevmiyorum açıkçası. Hatta fondöten üzerine pudra sürmekten bile hoşlanmıyorum. O bile doğal durmuyor. Daha çok cildi nemli gösteren fondötenleri seviyorum. Çünkü çok daha doğal duruyorlar. O sevmediğimiz parlaklığın doğal olduğunu düşünüyorum.

Gelelim La Roche Posay Toleriane Teint Fluid Corrective fondötene. Geçenlerde elime geçti ev açıkçası biraz tereddütle yaklaştım.

Tüp şeklindeki ambalajı başarılı olmuş. Sanki fondöten değil de cilt bakım ürünü gibi bir görünüşü var. :)

Ben zaten cilt bakımı için ağırlıklı olarak La Roche Posay tercih ediyorum. Şuan kullandığım nemlendiricilerim de LRP. (yakında onları da yazacağım)

Elime ilk sürdüğümde rengi biraz koyu geldi açıkçası. Herhalde kullanamayacağım diye düşündüm.

Elimde yayılmış hali şöyle;

Normalde burda durduğun birazcık daha koyu.

Daha sonra makyaj yaparken bir deniyim dedim. Önce cildimi nemlendirdim ardıdan da Maybelline BB krem sürdüm. Belki de onun üzerine sürdüğüm için rengi cildime baya yakın hale geldi.

Bu fotoğrafı gün ışığında çektiğim için cildim daha beyaz. Fakat dikkat ederseniz boynumla yüzüm arasındaki farkı görebilirsiniz. Ama kullanılamayacak bir  fark değil. Gene de bir ton daha açığı olsaymış süper olacakmış. Duyduğuma göre aslında bir açık tonu daha varmış ama bize gelmemiş. Bizde sadece 3 rengi var.

Rengin dışında ben cildimde bu kadar doğal duracağını tahmin etmemiştim açıkçası. Bayıldım resmen!

Yüzüme az miktarda, sadece sorunlu bölgelerime ve parmakla yaydım sonuç muhteşem!! Üstünde pudra da yok. Kapatıcılığı çok iyi hem de bu kadar doğal duran bir fondöten olmasına rağmen. Gün içinde cildimde kuruma falan da yapmadı. Bayıldım açıkçası.

Eğer bu tarz fondötenleri beğeniyorsanız kaçırmayın derim. Hem de kendisi hassas ciltlere de uygunmuş. E La Roche Posay’den de bu beklenirdi zaten.  Ama eğer şansınız olursa almadan evvel bir rengini deneyin derim.

La Roche Posay Toleriane Teint Fluid Corrective fondöten renk farkına rağmen çok severek kullanacağım bir ürün oldu.

Fiyatı 70 tl civarındaymış. Biraz tuzlu ama bence değer. :)

Mutlu haftalar dilerim!

Önerilen Yazılar: