Geçen Mac alışverişinden aldığım ürünlerle bir makyaj yaptım. Çok da doğal bir makyaj oldu.

Biliyorsunuz gittiğimde Daphne Guinness koleksiyonu çıkmıştı ve ben Grey Utility isimli göz kalemini ve Fling isimli kaş kalemini aldım. Bu makyajımda da gözümde Grey Utility, kaşımda da Fling var. Ayrıca yeni saçlarımı da görmüş bulunuyorsunuz. :) Nasıl olmuş diye sormaya korkuyorum çünkü çok beğenen de oldu hiç beğenmeyen de…:D Böyle karışık duygular içindeyim saçım konusunda. Neyse makyaja dönelim biz. :D

Göz kapağımda çok hafifçe uygulanmış Mac paint pot var. Zaten her şeyi o kadar az uygulamışım ki bütün cilt kusurlarım ortada. :D Gözaltımda gene yeni aldığım Studio finish kapatıcı(NW 20) mevcut az miktarda. Yeni bir deneme olarak blending fırçası ile (Mac 224) ile sürdüm çok az olmuş. :D Ama gene de günlük kullanım için fena değil. ;)

Grey Utility’i göz çevreme eyeliner gibi çekip sonra dağıttım. Böyle gölge gibi oldu. Her gün bu şekilde sürüyorum… :D Resmen bayıldım. Kirpiklerimde Clinique maskara var.

Cildimde ise nemlendirici üzerine sadece Mac Prep prime var. Kendisinin hiçbir kapatıcılığı yok. Zaten yüzümdeki kusurlardan da görüyorsunuz. :D Ama cildi nasıl yumuşacık yapıyor anlatamam size. Hastası oldum.

Yanaklarda Yves Rocher’in çok açık renkli ve pigmentli pembemsi turuncu bir allığı var. 11 numaralı Teint Clair Abricote. Beyaz tende çok doğal duruyor, sağlıklı gösteriyor. Buaralar her gün bu allığı sürüyorum.

Dudaklarımda Nivea’nın açık pembe dudak nemlendiricisi üzerine şaffaf bir parlatıcı var.

Aşırı derecede doğal bir makyaj oldu bu aslında. Ben günlük kullanım için çok sevdim. Burda bağıran kusurlar normalde gün ışığında falan bu kadar belli olmuyorlar. Siz beğendiniz mi?

Önerilen Yazılar: