maviojelikizmacrussianred3Cuma gününe yakışır bir rujla karşınızdayım! Mac‘in meşhur kırmızısı Russian Red!

Murat’la bir gün muhabbet ederken bana bir kadına kozmetik hediye alacak olsaydın ne alırdın diye sordu. Ben de hiç düşünmeden tabi ki Mac Russian Red dedim. Zira kendisi bir çok ten rengine gidebilecek şahane bir kırmızı. E her kadının da bir kırmızı ruju olmalı değil mi?

Doğum günümde ise bir baktım bana Russian Red almış! Aslında her zaman aklımda olan bir rujdu ama bir türlü almak nasip olmamıştı.

maviojelikizmacrussianred2Gelelim ruja. Biliyorsunuz ki rujlar her dudakta farklı durur. Russian Red aslında ne sıcak alt tonlu ne de tam anlamıyla soğuk alt tonlu bir ruj. Tam ikisinin de ortasında gibi. Bu nedenle sürecek olan kişinin dudak rengine göre sıcak ya da soğuk tona dönecek bir yapıya sahip.

Örneğin benim elimde dudağımda olduğundan çok daha soğuk tonlu durdu. Neredeyse Ruby Woo gibi.

maviojelikizmacrussianred1

Dudaklarımda ise daha sıcak durdu. Ama gene de sarı alt tonumu ortaya çıkaracak kadar değil.

Renginin tokluğu da çok sevdiğim bir yanı oldu. Ruby Woo aslında ton olarak bana daha uygun olmasına rağmen Russian Red kadar tok durmuyor bende.

Russian Red Mac‘in mat yapıdaki rujlarından. Dolayısıyla dudak kurutan bir yapıya sahip ve oldukça da kalıcı. Ama Heroine kadar da dudak kurutmuyor.

Hafta sonunuz Russian Red kadar güzel geçsin!

Önerilen Yazılar: