Son zamanlarda yaptığım makyajları da yazmam üzerine istekler alıyorum. Bu nedenle mümkün olduğunca makyaj yaptığımda daha sonra yazmak için fotoğraflıyorum. Fakat bazen kullandığım ürünlerin hepsini hatırlayamıyorum. :D

Bu makyajımda daha yeni aldığım ürünleri kullandığım için çoğunu hatırlıyorum. Hazır aklımdayken yazısını da yazayım istedim.

Göz Makyajımda Mac Posh Paradise koleksiyonundan aldığım Idyllic Paint Pot parmaklarımla göz kapağımın üzerine uyguladım. Altına her hangi bir baz sürmedim. Ayrıca Idyllic’i bir eyeliner fırçası ile gözaltıma da uyguladım. Hafifçe parmağımla dağıttım.

Daha sonra crease bölgesine ve göz kapağımın dış kenarlarına Shiseido Luminizing Satin Eye Color br618 numaralı farını sürüp blending fırça ile güzelce dağıttım.

Göz kapaklarımın orta kısmına da Inglot’un 11 numaralı pigmentini dokundurdum ki biraz ışıltı katsın.

Göz pınarıma da aydınlık olması için kırık beyaz bir far sürdüm ve fakat ne sürdüğümü hiç hatırlamıyorum. Buarada ben bu işlemi yaparken kalem uçlu fırçaları kullanmayı tercih ediyorum. Ayn farı kaş altına da sürdüm.

Kirpiklerimde ise Golden Rose’un Wonder Lash maskarası var. Kaşlarda da (gözükmeseler de :) ) Mac kaç kalemi mevcut.

Gözaltı kapatıcısı olarak da The balm’ım medium renkli kapatıcısını kullandım ve Benefit Powderflage ile fixledim.

Dudaklarımda Mac’in son koleksiyonu Glitter & Ice‘tan aldığım dudak kiti var. Ruj Cream D’Nude, kalem Stripdown, gloss Fashion Whim.

Kontur kullanmadım, hatırladığım kadarıyla cildime de bir şey sürmedim. Sadece burnumun ucunda bir sivilce lekesi vardır onu kapattım. Yanaklarımda ise az miktarda Hot Mama var.

Bir de Nars’ın Snow isimli pudrasını allığın etkisini azaltmak ve T bölgesinin parlaklığını almak için sürdüm.

Son olarak da kociman burnum ve olduğundan dolgun gözüken dudaklarımla size öpücüklerimi yolluyorum! Umarım beğenmişsinizdir. :)

 

 

 

 

 

 

 

Önerilen Yazılar: