maviojelikizyılbaşımakyajı9Özel günleri hep oje ya da nail art ile geçiştiriyordum uzun süredir. Bu sene bir yenilik yapayım dedim. Ve işte bir yılbaşı makyajı örneği ile karşınızdayım!

Yılbaşı için herkes iddialı göz makyajları yapıyor ben de değişik bir açıdan bakayım dedim. Sadece dudaklara odaklandım. Gerçi esas istediğim renkte bir rujum yokmuş. Daha koyu mürdüme dönük bir bordo hayal etmiştim ama bu çıktı. Kafamdaki renk Mac Diva ya da Rebel gibi bir tondu.

maviojelikizyılbaşımakyajı14Ciltte oldukça aydınlık, neredeyse Karlar Kraliçesi gibi bir görüntü elde etmek istedim. Beyaz kulaklık da biraz bundan. :)

maviojelikizyılbaşımakyajı1Cilt makyajım Missha Bb krem kullandım. Gözaltı ve yüzümdeki kusurları da Bourjois Healthy Mix ile kapattım. Daha sonra da yüzümün yüksek bölümlerini (elmacık kemikleri, alın ortası, burun üstü, çene, dudak üstü…) Lancome Eclat Miracle ile aydınlattım. Üzerine de Nars Snow pudra geçtim. Bazı noktalara da Mac Forever Marilyn pudra sürdüm.

maviojelikizyılbaşımakyajı11Yanaklarda The Balm Pinstripe allığı kontür bölgeme sürüp genişçe yaydım. Yanaklara da taşırdım. Böylece hem allık hem de kontür için kullanmış oldum. Pinstripe aslında oldukça yoğun pigmentli bir allık ama ben az miktarda ve çok dağıtarak görüntüyü yumuşattım.

maviojelikizyılbaşımakyajı16maviojelikizyılbaşımakyajı8Göz makyajımı mümkün olduğunca minimal tuttum. Hard Candy In The Shadows paletindeki en açık rengi tüm göz kapağıma yaydım. Ağırlıklı olarak da göz pınarlarıma uyguladım.

Maskara olarak da Avon Mega Effetcs sürdüm.

Kaşlarımda Mac Brow Marker var. Fakat fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla benim için fazla sıcak tonlu. Bu tarz ayrıntılar gün ışığında pek belli olmuyor ama böyle çekimlerde fark ediyorum çoğunlukla.

maviojelikizyılbaşımakyajı13

maviojelikizyılbaşımakyajı17

 

Makyajın en önemli kısmı olan dudaklarda kullandığım ürünlerin bir kısmını çekim stüdyomda unutmam çok güzel oldu gerçekten. :D Max Factor‘ün bende uzun zamandır olan bir bordo rujunu kullandım. (Ulaşınca numarasını vs yazacağım) Pierre Cardin dudak kalemi ile öncesinde dudaklarımı belirledim. En son olarak da Bourjois 55 numaralı vişne çürüğü rengi ruju geçtim. En en en son olarak da ( sür sür bitirememişim) Max Factor‘ün muhtemelen birlikte satılan bordo rujunun parlatıcısını sürdüm. :) Sonra ruj dudağımdan çıkmadı. :D

maviojelikizyılbaşımakyajı4maviojelikizyılbaşımakyajı2maviojelikizyılbaşımakyajı15Sonra da kendi kendime şuh pozlar verdim. :D  maviojelikizyılbaşımakyajı19maviojelikizyılbaşımakyajı18Gel gör ki yılbaşı akşamı pijamalarımı çekip evde malak gibi yatacağım. :D Bari dedim blogta parti havası olsun. Yetiştirebilirsem 31′ine de bir çekim yapacağım beklemede kalın. ;)

Yarın gene görüşeceğiz ama şimdiden Mutlu Yıllar!

Önerilen Yazılar: