maviojelikizmaviyeşilmakyaj1Geçenlerde yapıp öylesine çektiğim makyajlardan biri. Genelde böyle çekip sonra düzgün çekmedim diye paylaşmıyorum. Tabi öyle olunca da makyaj postu çok az oluyor. Bu nedenle artık paylaşayım bu tarz çekimleri de dedim. Siz nedersiniz? :)

maviojelikizmaviyeşilmakyaj2Makyajımda kullandığım ürünler şöyle; tende, Missha BB krem, yanlış hatırlamıyorsam Bourjois‘nın hafif bir kapatıcısını sivilce lekelerime sürmüştüm bb krem öncesi, yanaklarda Hard Candy Living Doll,

Gözlerde, Garnier Kafeinli Roll On kapatıcı, The Balm‘ın göz bazı, eyeliner’ı ve maskarası. Far bazı olarak da gene The Balm Put a lid on it. Göz altımdaki mavi yeşil kalemi ise iki ürün kullanarak yaptım. Biri Mac‘in Blue Noon isimli yeşile dönük  ve metalik göz kalemi, diğeri de Avon’un Supershock Aqua Pop göz kalemi. Önce Blue Noon üzerine de Aqua pop sürüp dağıttım.

Kaşlarımı Mac’in Brow Marker‘ı ile doldurdum.

Dudağımda da Elizabeth Taylor Sugar isimli ruju var. Soğuk alt tonlu bir pembe.

maviojelikizmaviyeşilmakyaj3maviojelikizmaviyeşilmakyaj4Tırnaklarımda da China Glaze Beauty and the Beach oje var. Bu oje metalik görünümlü, çok hafif  yeşil duochrome özelliği olan bir oje. Ana rengi ise mavi. Sürümü ve kuruması rahat, kalıcılığı orta ve altı.

Bu tarz iki renkli göz makyajları bu sene trendler arasında. Siz de benim kullandığım gibi kullanabilirsiniz. :)

 

Önerilen Yazılar: