Malumunuz dün Muhteşem Yüzyıl’ın sezon finali vardı. Ben de salı günü oturup bu finalin şerefine böyle bir manikür yapayım dedim. Yazısı bugüne kısmetmiş.

Bu manikür bir kaç haftadır kafamdaydı aslında ama nasıl yaparım diye kafamda kuruyordum. Sonunda şu taşlardan bulup aldım ve birkaç da video izledim nasıl yapıldığına dair. Dedim kürdanla yaparım ben bunu! Nitekim öyle de oldu.

Nasıl yaptığımı da sırasıyla anlatayım. Önce Zoya‘nın Matte serisinden dört ojesini ve bir tane Claire’s'in kırmızı mat ojesini sürdüm tırnaklarıma. Bir kaç saat öyle dolandım iyice kurusunlar diye. Tabi ki bu ojelerin altında Essie‘nin Ridge Filler base coat’ı sürdüm en başta.

Bu ojeler güzzelce kuruduktan sonra o gördüğünüz taşların ortalarını Golden Rose’un nail artları ile çizip doldurdum. Hatta kurudu bir daha doldurdum ki takı gibi olsun.  Onlar da kuruduktan sonra taşları ucuna Inglot’un Top Coat’unu sürdüğün kürdanla teker teker yapıştırdım. En üste de Essie‘nin Super Duper Top Coat’ını bolca sürdüm. Bol derken baya bol.. :D

Tabi bu işlemler bir hayli sürdü ve ben sol eli bitirdiğimde “öeh yeter diğer elimle uğraşamayacağım” moduna girmiştim. :D Baktım sağ el çok boş kalıcak çıkardım gene tırnak çıkartmalarımı ortaya taktım yapıştırdım. Böylece Valide Sultan göndermeli bir de sağ elim oldu..:P

Fazla resimli bir yazı oldu biliyorum ama çok uğraştım diye çektikçe çekmişim. Buyrunuz efendim! :)

Önerilen Yazılar: