Bu yazıyı bir türlü yazamadım. Bugün artık Hadi çocuğum bir zahmet kaldır totonu yaz dedim. :) Zira hayat içerisinde bana çok yardımı dokunacak bilgiler edindiğim bir seans oldu benim için.

Öncelikle Misspera’ya ve Oya Komar’a çok teşekkür ediyorum. Çok güzel ve yararlı bir deneyim oldu benim için.

Oya Komar çok tatlı bir insan. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Zaten seans öncesi ve sonrasında çok güzel sohbet ettik hepberaber. :)

Önce size bu Renk Analizi mevzusundan bahsetmek istiyorum. Hani bazen insanlar size derler “Bugün ne kadar güzel olmuşsun.” Üstündeki renge, elbiseye değil de direkt sana söylerler bunu. İşte Renk Analizindeki olay da aslında bu.

Sizi bir bütün olarak güzel gösterecek ve tamamlayacak renkleri öğrenmeniz oluyor. Aksi halde Oya hanımın da dediği gibi kırmızılı kadın oluyorsunuz. Yani giydiğiniz kıyafet veya renk sizin önünüze geçiyor. Oysa doğru renkleri kullandığınızda bizzat kendiniz olarak beğeniliyorsunuz. İşin kilit noktası da bu.

Bu sayede insanların üzerinde bıraktığınız intiba daha doğru ve olumlu yönde oluyor. Bu iş, sosyal ortam gibi durumlarda size bir sürü artıyla geri dönüyor. Hem de hayatınız boyunca kullanacağınız bilgiler almış oluyorsunuz.

Renk analizi ana hatlarıyla şöyle yapılıyor. Soğuk ve sıcak olarak ikiye ayrılan renkler daha sonra tonlara göre farklı kategorilere ayrılıyorlar. Bu kategorileri mevsimler simgeliyor.

İlk ana grup kış ve yaz. Bu kışın ya da yazın doğmanızla alakalı bir durum değil tabi.

Misal ben kış grubundanım. Soğuk alt tonlu renkler beni çok daha sağlıklı, ten rengimi çok daha güzel gösteriyorlar.

Gelelim seansın nasıl yapıldığına. Oya hanım bizi ışığın iyi olduğu ve malzemelerinin bulunduğu bir odaya alıyor.

Sonra makyajınızı tamamiyle siliyorsunuz. Üzerinizi de kıyafetin ve saçınızı beyaz kumaşlarla örtüyorsunuz.

Ortaya yukarıdaki gibi komik bir sonuç çıkıyor. :D Ben kendime çok güldüm şahsen. XD

Ve size olmayan renklerin etkileriyle seansa başlıyoruz. Fotoğraflarda çok belli değil ama sıcak sarı alt tonlu renklerle acayip sarı ve hasta görünüyorum. Bütün cilt kusurlarım ortaya çıkıyor.

Sonra da bana uygun olan renklere geçiyoruz. Cildim aydınlanıyor. Kusurlarım çok daha az belli oluyorlar. Neredeyse makyajsız gezebilecek kadar hem de. :)

Yüzümde hiçbir şey yok ama ne kadar de düzgün görünüyorum. İşte doğru renklerin mucizesi bu. :)

Mavi de benim rengimmiş gerçekten. Mutluluğumu yüzümden okuyabilirsiniz. :D

Ve seansın sonunda benim renklerim, hatta kullanmam gereken takılar. Ayrıca makyajla ilgili de bilgi veriyor Oya hanım. Orada da gene soğuk alt tonlu renkler bana uygun olanlar. Artık şeftali tonlu allıklara bye bye. :P

Hangi renkleri kullanmam gerektiğini, hatta hangi renklerle bir iş görüşmesine gitmem gerektiğine kadar bir çok bilgiyle doluyum şuanda.

Bir kış kadınıyım ve canlı, parlak, koyu kelimeleri benim anahtarlarım.

Bu seanstan sonra dolabıma yeni kıyafetler alma tutkusuyla dolup taşmış şekilde geziyorum ortalıkta. :D

Eğer siz de Renk Analizi yaptırmak isterseniz www.colourfit.com adresinden Oya Komar’la bağlantıya geçebilirsiniz. Oya Komar’ın Twitter adresi için de tık tık. Facebook sayfası için de buraya tık tık.

Son kez Misspera’ya tekrar teşekkür ediyorum!

Doğru renklerle parıldamanız dileğiyle!

 

 

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi