maviojelikizprozinc1Yaklaşık 1.5, 2 aydır Prozinc’in Mor renkli, yağlı saçlar için olan şampuanını kullanıyorum. 

Prozinc Eczanelerde satılan, genelde doktorların önerdiği bir şampuan. Ama bize doktor önermedi. :D Bir iki arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. İkinci kutuya geçmeme çok az kaldı bu nedenle şampuanla ilgili görüşlerimi yazma vaktimin geldiğini düşünüyorum.

Öncelikle şampuanı alma sebebim Temmuz ayından beri saçlarımın çılgınca dökülmesi. Benim saçım nedense özellikle yaz aylarında dökülüyor. Sonbahar boyunca sürüp kışın duruyor. Bazı seneler daha çok bazı seneler çok çok az oluyor. Sanırım bünyemin ne kadar sağlıklı ya da sağlıksız olmasına göre değişiyor bu süreç.

Bu sene saçlarım çılgınca dökülmeye başladığında Organix kullanıyordum. Yanında da Biotin haplarımı. Şampuanı çok sevmeme rağmen saç dökülmemde bir değişiklik olmayınca Prozinc denemeye karar verdim.

İlk kutunun sonlarına doğru saç dökülmemde % 50 civarında azalma oldu. Ama hala dökülmeye devam ediyor. Ben de bu nedenle ikinci kutuyu aldım.

maviojelikizprozinc2Prozinc‘in bir kaç çeşidi daha var. Kuru saçlar için, boyalı saçlar için bir de Woman. Başka da olabilir, benim bildiklerim bunlar.

Ayrıca duyduğuma göre saçları gürleştirmek gibi bir özelliği varmış. Bu almam da önemli etken oldu. Henüz bir gürleşme olmadı, bekleyip göreceğiz. :D

Prozinc esasen kepek sorununda etkili bir şampuan. Saç derisindeki diğer cilt sorunlarında da çok başarılı olduğunu duydum. İnternette yaptığım araştırmada bende hiç işe yaramadı diyen de var ama işe yarayanlardan çok çok daha azlar.

Saçtaki yağı da tatmin edici derecede dengeliyor. Bazılarında matlaşmaya sebep oluyormuş ama bende olmadı. (Saçlar nasıl yağlandıysa artık :P )

Prozinc‘in içeriği pek temiz değil. İçerik konusunda hassas olanlar şöyle bir baksınlar;

maviojelikizprozinc3Kullanımı ise şöyle; iki kere şampuanlayıp, ikinci sabunda köpüğü 5 dakika kadar saç derimizde bekletmemiz öneriliyor. Bu şekilde kullanıldığında daha etkiliymiş.

Fiyatı 25.90 tl,  300 ml de miktarı.

Ben muhtemelen bir iki kutu daha kullanıp Organix‘e geri döneceğim.

Saç dökülme, kepek ya da saç derisinde sorun yaşıyorsanız bu şampuana bir bakın derim.

Buarada çok hastayım bir türlü düzelemiyorum. :( Havalar bir sıcak bir soğuk bünyeyi salağa çevirdi. Kendinize dikkat edin e mi? Özellikle yanınızda ceket, hırka taşıyın ki benim gibi rüzgari yiyip hasta olmayın.

Sağlıkla kalın!!!!

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi