Son günlerde öksürürken ciğerlerimle birlikte beynimi de dışarı atıyorum sanırım. Elanor Tiwele hatırlatmasa Real Techniques fırçalardan bahsetmeyi tamamen unutmuşum! 

Oysa ki aldığımdan beri de gayet memnunum bu fırçalardan. Hoş hastalık sağolsun makyaj yaptığım da yok. Yoksa hatırlardım kesin. :)

Yanda görmüş olduğunuz çantalı seti aldım ben Real Techniques’ten.

Set dört adet fırçadan oluşuyor.

 

 

 

Sol baştan; kontür fırçası, küçük alanlar için fondoten fırçası, küçük kısımları kapatmak ve ruj sürmek için ayrıntı fırçası ve buffing fırça (bunu ne diye çevirmek lazım bilemedim. :D ).

Bu fırçaları meşhur Pixiwoo kardeşlerin makyaj videolarında görüp vurulmuştum. Meğerse zaten fırçaları Pixiwoo’lardan Samantha Chapman tasarlamış. Bütün videolarında görme sebebimiz de buymuş. :D

 

 

Benim bu fırçalara ilgimi körükleyen ise şu Buffing fırçası oldu. Her videoda fondoteni o kadar güzel uyguluyorlardı ki bu fırçayla içim gidiyordu. Ben de elimdeki hiçbir fırçadan fondoten adına memnun değildim. Beauty Blender denen süngere de bir türlü ısınamadım, içimden almak gelmedi.

Nette biraz araştırıp Amazon’da satıldığını görünce bir deneyeyim dedim. Amazon gayet güvenilir bir alışveriş sitesidir.  Zaten fırça seti iki haftada falan elime geçti. Yazmadan önce kullanayım derken de yazmayı unuttu bu kız. :D

Lafı çok uzattım gelelim fırçalara.

İlk fırçamız Buffing brush.

İşte seti alma sebebim. :D Bu fırça kabuki denen sık kıllı fırçalara oldukça benziyor.  Ama onlar kadar yuvarlak uçlu olmadığı gibi kesik uçlu da değil. Tam ikisinin arasında. Fırçanın uçları sentetik. Sık kıllı olmasına karşın çok yumuşak bir hissi var.

Bu fırça için çok büyük denmiş ama bence boyutu gayet güzel. Fondoteni de kapatıcı bir

şekilde ve çok güzel yedirerek uygulamanızı sağlıyor.  Bir fırça fondotenin duruşunu değiştirir mi diye sorarsanız doğru bir fırçayla evet derim. Benim daha iyisini bulana kadar doğru fırçam bu.  Çok çok memnun kaldım ve iyi ki almışım diyorum.

 

İkinci fırçamız ise Kontür fırçası.

Buffing fırçasından küçük ve ondan daha yuvarlak bir yapıya sahip. Likit kontürürünleri ve aydınlatıcıları kullanmak için ideal. Ben bu fırçayı likit allık için kullandım ve çok memnun kaldım. Ürünü çok güzel ve rahatça dağıttı yüzümde.

Kontür için biraz küçük gibi görünse de dağıtımı çok iyi olduğu için bence yeterli.

 

Üçüncü fırçamız küçük fondoten fırçası.

 

Bu fırçayı pek kullanmadım açıkçası. Ama setteki fırçaların kıl kalitelerine bakarak bu fırçanın da iyi sonuç vereceğini düşünüyorum. Ayrıca bence bu fırça da likit aydınlatıcı için uygun. Ama esas kullanım alanı fondoteni sürdükten sonra daha ufak alanlara rötuş yapmak denebilir.

 

 

Dördüncü fırçamız ise küçük kapatıcı fırçası.

Bu tarz minik fırçalar genelde yüzdeki sivilce, minik leke gibi izleri kapatıcıyla örtmek için kullanılıyor. Hatta bu amaçla eyeliner fırçası falan da kullanılıyor.  Bu fırça da o amaçla üretilmiş.  Ben kapatıcı için de kullandım ama esas hoşuma giden kullanım alanı ruj sürümü oldu. Bundan sonra kendisini rujları dağıtmak için kullanacağım çünkü bu işi çok çok güzel yapıyor. :)

Ben genelde bu seti likit ürünlerle kullandım ama Buffing fırçası pudra kullanımı için de uygun yazıyor kutunun üstünde.

Sigma’nın da  Synthetic Kabuki diye bir serisi var bu fırçalara benzeyen. Hatta bu serinin  Synthetic Precision seti bende mevcut. Bir de Sigma’nın Mrs. Bunny diye bir seti çıktı bunlar da Real Techniques fırçalara benziyorlar.

Çantası da oldukça güzel. Zaten geldiğinden beri çantasının içinde muhafaza ediyorum.

Çantanın kapalı hali de bu. :)

Özet olarak bütün seti çok beğendim. Likit ürünlerdeki performansları süper. Aldığım için çok memnunum.

Dediğim gibi seti Amazon.com’dan aldım. Fiyatı 17 küsür dolardı. Ama kargosu 19 dolar gibi bir şeydi. Kargo parasını fazla vermekten rahatsız olmuyorum çünkü düşük kargo ücretiyle aldığınızda size takip numarası vermiyorlar ve kaybolduğunda kesinlikle bulamıyorsunuz. Genelde de kargo takipsiz paketler kayboluyor.

Umarım bu yazım size yardımcı olmuştur.

Fırçasız kalmamanız dileğiyle!

 

Önerilen Yazılar: