maviojelikizredfriday2Ne friday’i bugün cuma değil ki mavili? Diyorsanız demeyin zira bu geçen cuma günkü halim. :D

Uzundur eve kapanmış bir münzevi gibi yaşarken arkadaşımın çağırmasıyla dışarı çıkmaya karar verdik. Ben de elbette abarttım gittim böyle bir makyaj yaptım. Sanki partiye gidiyoruz. Oturup sohbet edeceğiz halbuki.

Ama işte biz kadınlar ara sıra böyle süslenme bahaneleri arıyoruz kendimize. Biraz da Yılbaşı postumda keşfettiğim Golden Rose‘un kırmızı rujunu tekrar kullanmak istediğim için böyle bir makyaj ve saç çıktı ortaya. 

Yılbaşı postunun çekimlerine hazırlanırken planım sadece mavi ruj kullanmaktı. Ama fotoğraf çekimi sırasında Murat keşke kırmızı ruj sürseydin deyince şöyle bir baktım hakikaten makyaj kırmızı ruj istiyor. Ama yanımda kırmızı ruj getirmemişim. Şöyle bir ortalığı karıştırınca Golden Rose’un daha önceden gönderdiği bu ruju buldum. Bir deneyelim bakalım diye sürdüm. Ve sonuç bence süper oldu. Acayip beğendim ruju. :D

Ruj Golden Rose’un Ultra Rich Color serisinden 50 numara. 

maviojelikizredfriday4Fotoğraflarda olduğundan biraz daha açık görünüyor. Biraz daha koyu ve tok bir ruj. Kendi başına pek kalıcı değil. Ama benim uyguladığım gibi uygularsanız baya idare ediyor.

Uygulama şeklim ise mendil yönetim gene. Ruju sürüyoruz, fazlasını mendille alıp bir kat daha sürüyoruz.

maviojelikizredfriday1Ciltte ise Dr. Jart Bb krem var. Duruşu Missha‘ya oldukça benziyor. Kapatıcılığı bir tık daha fazla. Dayanıklılığı da gayet başarılı.

Göz altı kapatıcısında  buara Mac Studio Finish kapatıcıya dönüş yaptım. Benim numaram NW 20 imiş. Cilt tonumdan bir koyusunu almıştım. Ama bu sene yanmışsam demek ki cildime de olmaya başladı. :D

maviojelikizredfriday3Allık olarak yeni edindiğim The Balm Houndstooth var yanaklarımda. Ama çok hafif uyguladım bu nedenle çok belli olmamış.

Göz makyajında favori göz kalemim Mac Grey Utility varGöz etrafıma çizip dağıttım.

Maskara ise The Balm What’s Your Type.

T bölgem ve göz altına da ince bir pudra geçtim.

Kaşlar da Mac Brow Marker ile boyandı.

maviojelikizredfriday5Kırmızı saçlar da postiş efenim. 3 ince parçadan oluşuyorlar. Boyları da omuz hizasından az kısa. Yıllar yıllaaar evvel Sevil’den almıştım. Böyle bir kaç renk postiş bulursam gene almak istiyorum. Değişiklik isteyince iyi oluyor. :)

Bu güneşli kış gününde herkese bol eğlence diliyorum! ;)

 

Önerilen Yazılar: