Hasta hasta yatarken gönlüm blogu yazısız bırakmaya el vermiyor. Bu nedenle size cumartesi günü kullanabileceğiniz değişik bir eyeliner uygulaması göstermeye karar verdim.

Adını benim koyduğum bu uydurma eyeliner türü aslında bir teknik. Ne tekniği yahu? diyecek olursanız şöyle anlatayım. Düzgün eyeliner çekemeyenlere genelde böyle çizgi çizgi çekip sonra eyeliner’ı birleştirmeyi önerirler. Sizinde bu sayede aklınızda bulunsun.

Ben de bu görüntüyü hep çok sevmişimdir. Dedim bari düzgün bir şekilde uygulama yapayım, kullanışlı bir makyaj haline getireyim.

Ortaya da şöyle bir sonuç çıktı.

Ben şahsen beğendim. Değişik oldu. Aşırı gösterişli de değil.

Peki bunu nasıl yaptım?

Her zamanki gibi göz bazımı sürdüm(mac paint pot), Naked paletten naked renkli far ile kaş ve göz kapağı arasındaki çukura kontür yaptım. Sonra gene Naked paletten Creep isimli farı göz kapağımın dış kısmına kirpik dibine doğru uygulayıp dağıttım. Ardından da Mac Blacktrack jel eyeliner’ı kesik uçlu bir eyeliner fırçasıyla şerit şerit sürdüm. Şöyle bir baktım. :D Çok boş geldi. Aralara önce Alix Avien’in simli eyeliner’ını sürdüm. Gene baktım. Gene yeterli gelmedi bu sefer de Mac’in Surf Baby koleksiyonundan Gilded White göz kalemini üzerine uyguladım. Bu sefer baktığımda görüntüyü beğendim. :D (Nihayet! :P ) Ayrıca alt kirpik diplerime de gilded white’ı hafifçe sürdüm.

Son olarak da maskaramı uyguladım. Benefit They’re Real. Ve gözaltı kapatıcımı sürdüm. O da artık ezberlediğimiz. Garnier Kafeinli kapatıcı roll on.

Cilt makyajımı tam hatırlamıyorum. Bu makyajı yapalı baya zaman oldu. Bir türlü sırası gelemedi. Ama yanlış hatırlamıyorsam Laura Mercier’in renkli nemlendiricisi var. Allık olarak da eğer atmıyorsam Mac Rose Quartz sürmüştüm.

Dudaklarımda Mac A Perfect Day üzerine bir parlatıcı var ama hangisi acaba. :D Bu ruj parlatıcıyla çok güzel oluyor tavsiye ederim. :D

Kaşlarımı da sarışın olduğumdan beri Mac Fling kaş kalemi ile dolduruyorum. :)

Ve gelelim saçıma. Buaralar devamlı değişik örgü modelleri izliyorum Youtube’da bu da onlardan biri. Denizkızı örgüsü. :)

Ve gene aynı olay olan bluzum evet eheheh. :D

Örgünün videosunu da koydum. Zaten çok da kolay bir örgü. :)

Hepinizi öpüyorum.

Sağlık her şeyin başı unutmayın! ühüühüh


 

Önerilen Yazılar: