Sigma Black Friday sebebiyle ücretsiz kargo kapmanyası yaptı geçenlerde. (Şükran gününden sonraki cuma olması lazım.) Ben de o gün bunları aldım. :)

Bu fırçalar Sigmanın yeni bir serisi. Bendekiler de bu setin göz için olan fırçaları. Sigma’nın sitesinde Synthetic Precision Kit olarak geçiyor. Fırçayı TiffanyD‘nin blogunda görmüştüm. Özellikle kapatıcı uygulayışı çok hoşuma gitmişti. Bu nedenle alıp denemek istedim.

Adı da üstünde sentetik bir fırça serisi. Oldukça yumuşak. Uygulama da yaptım. Sağdan ikinci yuvarlak fırça(P82) ile kapatıcımı sürdüm ve sonuca bayıldım! Parmakla uygular gibi ama mükemmel bir şekilde. Bendeki kapatıcı fırçalarını pek sevmiyorum çünkü. Bundan acayip memnun kaldım.

Fırça seti 49 dolar. Ve buarada makyaj fırçaları kozmetik yasağı içinde olmadığı için gümrüğe takılmadan geliyorlar. Şimdilik tabi. :)

 

Peki bu fırçalarla neler yapabiliriz?

Anlatmadan evvel soldaki iki fırçadan da bahsedeyim. En soldaki(E25) hem far uygulamak hem de karıştırmak için kullanılan bir fırça. Sigma bu fırçanın seyahat boyunu hediye olarak yolluyor. Diğer açılı olan soldan ikinci fırça ise (E45) Crease (kaşaltı ile göz kapağı arasındaki çukur bölge) bölgesine far uygulayıp aynı zamanda dağıtmak için kullanılan bir fırça.

Şimdi gelelim diğer sete. Soldan sağa; P80, P84, P82, P86… Çekerken sıralamasını karışık koymuşum. :)

P80′ini yüzümüzdeki küçük kusurlu bölgelere kapatıcı uygulamak, üzerlerini pudralamak için kullanabiliriz. Ayrıca bence bu fırça ile burun bölgesini kontürleyebiliriz. Buna çok uygun.

P84′ü esasen kontür için kullanın diyor Sigma’nın sitesinde. Burun kenarları için mesela gene bence. :) Aynı zamanda aydınlatma için çok çok ideal bir fırça. Burun üstünü, elmacık kemiklerinin göze yakın çıkık kısımın, kaş altını aydınlatabiliriz bu fırça ile…

P82′yi far bazını uygulamak için, gene aydınlatma yapmak için kullanabilirsiniz. Ben bununla kapatıcımı sürüyorum. :D Çok da memnunum.

P86′yı da gözaltındaki morlukları kapatmak için kullanın diyor sitede. Ayrıca yüzümüzdeki kapatıcı uygulayacağımız küçük bölgeler için de kullanabiliyoruz. Burun kenarları gibi mesela. :)

Aslında fırçalarla ilgili çok bilgim yok. Makyaj yaparken fırça kullanıyorum tabi ama bunlar daha farklı onlardan. Bu nedenle elimden geldiği kadar açıklamaya çalıştım. Umarım yardımı olmuştur. :)

 

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi