maviojelikizessencepeelof1Simli ojelere bayılıyorum. Ama o ojeleri çıkartmak tam bir işkence.

Aslında Folyo Yöntemi de var. Fakat ne yalan söyleyeyim ben ona daha da çok üşeniyorum. Çoğunlukla oje çıkartıcılarla iki saatte çıkarmaya çalışıyorum. 

Tam da bu yöntemler beni tatmin etmezken Bubenimpartim blogunda Essence‘in bu soyularak çıkarılan taban ojesini gördüm. (Essence Peel Off Base Coat) İlk fırsatta da aldım elbette. Yalnız her zaman stoklarda bulunmuyor.

maviojelikizessencepeelof2Klasik ince uçlu bir fırçası var. Simli ojeyi sürmeden önce bir kat uyguluyorsunuz.

maviojelikizessencepeelof3İlk başta tırnakta beyaz duran bu baz oje 10 dakika sonra kuruyarak şeffaflaşıyor. İlk 3 saat sıcak sudan uzak tutmakta fayda var.

maviojelikizessencepeelof4Ojeyi de yer yer soyarak, kalanları da kazıyarak çıkarıyorsunuz.

maviojelikizessencepeelof5İlk başta ojenin kalıcılığını kötü yönde etkileyeceğini düşünmüştüm. Fakat simli ojede böyle bir etkisi olmadığı gibi kalıcılığını da bir miktar arttırdı.

Ben bunu zor çıkan renklerde de uygulayabileceğimi düşünmüştüm. Fakat daha sonra denediğimde hayal kırıklığına uğradım. Normal ojelerin hemen soyulmasına sebep oluyor ve soyması da simli ojelerdeki kadar kolay olmuyor. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi.

Ama sonuç olarak simli ojelerde çok tatmin edici derecede işe yarıyor. Tüm simli oje severlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

6 – 7 tl arasında da bir fiyatı var. Yazının başında da dediğim gibi stoklarda her zaman bulunmuyor. Yakalarsanız mutlaka alın derim.

Hepinizi öperim!

 

Önerilen Yazılar: