maviojelikizsonbaharmakyajı6Merhabaa!! Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte ben de adam gibi makyaj yapmaya başladım nihayet. 

Bütün yazı minimum makyaj ve saçımı tepeden toplayarak rezil bir biçimde geçirdikten sonra artık güzel hissetme vaktimin geldiğini düşünüyorum.

Dün Instagram hesabımda yayınladığım bu makyajın özellikle ruj kısmı çok soru alınca bugün yazayım dedim.

maviojelikizsonbaharmakyajı5Bordo ruj sonbahar – kış sezonunun trend renklerinden. Ben de bordoyu mor farla kombin yapmak istedim. Sonucu da çok beğendim. Siz nasıl buldunuz? Şahane sivilcelerimi görmezden geliniz litfen. :P

Gelelim makyajımda neler kullandığıma…

maviojelikizsonbaharmakyajı7.Son indirimlerde bolca The Balm ürünleri almıştım. Allıkları zaten kullanıyorum. Eyeliner ve maskarasını da yeni kullanmaya başladım ve çok beğendim. Yazılarını da ayrıca yazacağım. ;)

Allık Instain allıkların Toile rengi. Pembe tonlu ama hafiften şeftaliye de kaçıyor. Ben allığı az uyguladığım için fotoğraflarda belli olmuyor ama günlük kullanımda gayet yeterli. Yazılarını yazarken bolca uygulayıp renklerini daha net göstereceğim.

maviojelikizsonbaharmakyajı8.Ten makyajımda son günlerde favorim olan Missha Bb kremi kullandım. Bendeki 21 numarası. Doğal duruşuna hastayım. :)

Kapatıcı olarak da Maybelline Dream Lumi kullanıyorum. Bütün yaz neredeyse bunu kullandım. Baya azaldı.

maviojelikizsonbaharmakyajı9.Kaşlarımda son aldığım Mac Coquette far var.

maviojelikizsonbaharmakyajı10Gözümde far olarak gene The Balm’ın BalmJovi paletindeki üç rengi uyguladım. Önce göz kapağıma Rem isimli mor farı sürdüm. Göz kapağımın dış kısmına daha fazla uyguladım. Ortaya ise daha aydınlık bir görünüm vermesi için Blink 1982′yi sürdüm. Kirpik diplerine (göz kapağı ve altı) Moderato’yu ince bir çizgi olarak uyguladım ve dağıttım.

Kaş altına da Urban Decay Naked paletteki Virgin rengini sürdüm.

maviojelikizsonbaharmakyajı11Ve merak edilen rujum ise…

maviojelikizsonbaharmakyajı12Pierre Cardin Shiny Giant Lipstick Pencil 03 numaralı kalem ruju. Bu ruju yıllar evvel Strawberrynet’ten set olarak almıştım. Sürümü kolay ve oldukça kalıcı.

maviojelikizsonbaharmakyajı3maviojelikizsonbaharmakyajı4Benim sonbahara giriş makyajım böyle oldu. Siz sonbahar trendlerinden hangilerini seviyor ve uyguluyorsunuz?

Önerilen Yazılar: