Efendim merhabalaaar! Bugün Stamping Nail Art setini nasıl kullanırızı şöyle bir anlatacağım. Konad olarak da biliyorsunuz bunu. Aslında Konad stamping nail art markasının ismi. Başka markaların da bu setlerden ürünleri mevcut. Ben ikisini de tanıtmıştım daha önceden.

Şimdi ise adım adım nasıl yapıldığını anlatacağım. Aslında teknik çok basit. Fakat bir hayli pratik gerektiriyor ve biraz da pis bir iş. Ben çok üşendiğimden pek yapmıyorum. :D

Öncelikle bir dergi ya da gazete kağıdı veya etraf kirlenmesin diye ne kullanmak isterseniz onu seriyoruz. Sonra da malzemelerimizi diziyoruz. Tabi buarada baz olarak ne renk kullanmak istiyorsak onu sürmüş ve iyice kurumasını beklemiş olmamız gerek. Bende ten rengi bir oje var sadece.

Buarada fotoğraflar çok flu çıkmış çok özür diliyorum. Photoshopta biraz uğraştım ancak bu kadar olabildi ehe. Eğer anlaşılmazsa tekrar yazarım isterseniz. :)

Evet setimiz bu. Bir adet damga (şu yavarlak pembe şey), bir adet sıyıraç( yanında yatan pembe alet), bir adet ya bir kaç adet kalıp diskimiz(ortadaki metal disk) ve de ne kadar istiyorsak o kadar oje. Bu Konad’ın özel ojesi. Her oje ile yapamıyoruz bu desenleri. Ojelerin biraz yoğun olması gerekiyor. Ama normal ojelerle yapanlar da hayli çok. Denyerek bulabilirsiniz. Misal ben Golden Rose’un gümüş simli  nail art ojesiyle yapabiliyorum.

Ojemizi istediğimiz desenin üzerini kaplayacak şekilde kalıbımıza sürüyoruz. Ben ortadaki büyük deseni seçtim çünkü onlar daha kolay uygulanabiliyor. Küçük desenleri almakta zorlanıyorum. İşte pratik pratik pratik…:)

Sonra sıyıracımızı alarak kalıbın üzerinden geçirip fazla ojeyi alıyoruz. Sadece desenin içinde oje kalmalı yoksa diğer kısımlar deseni bozabilir.

Pek göremediğimiz gibi. :P Üzerinden bir kaç defa geçeblirsiniz. Sıyıracı hafif eğik tutarsanız daha iyi sonuç alırsınız. (Fena halde Becks reklamı yapmışım. Artık bana bir bira yollarlar :P )

Sonra damgamızı alıp yuvarlak bir hareketle çok hafiften bastırarak tek seferde desenin üzerinden geçiriyoruz.

Fazla beklemeden damgayı gördüğünüz gibi (umarım) tırnağın üzerinden aynı yuvarlak hareketle gene hafifçe bastırarak geçiriyoruz.

Evet bu da yuvarlanışı… :P

Desen büyük olduğu için böyle kenarlara taşıyor bu normal bir şey korkmuyoruz! Don’t Panic! :D

Asetonlu pamuk yardımıyla kenarları silebiliriz. Ama benim tavsiyem asetona batırılmış kulak pamuğu kullanmanız. O sırada yanımda olmadığı için ben pamukla temizledim.

Bu da son hali. Deseni tam oturtamamışım ve temizlerken bozmuşum. Dediğim gibi aslında teknik çok basit ama bolca pratik gerektiren bir iş. Ayrıca etrafa çok oje bulaşıyor. Ben onları temizleyeyim derken iyice batıyorum. Bol bol yapsam hepsi yoluna girecek ama işte tembel bir insanım ben. :D Fırçaları daha çok seviyorum. :D

Unutmadan damganın üzerinde kalan ojeyi de kuru bir kulak pamuğu ile temizleyebilirsiniz. Hemencecik çıkıyor zaten. Aseton kullanmamamız gerekiyor diyebiliyorum damgayı temizlerken.

Ben kalıbı da asetonlu pamukla temizliyorum. :) Aynı şekilde sıyıracı da. Farklı bir yöntemi varsa yorumlara beklerim efendim. Tüyolar falan varsa bana da yardımcı olur. :)

Desen yaptığımız bu ojeler hemen kuruyorlar o süper bir olay. :D Oje sürmüş gibi beklemek gerekmiyor fazla. Gene de hızlı kurutmak için soğuk suya tutabilirsiniz.

Dilerseniz (iyice kuruduktan sonra dikkatlice) üzerine Top Coat’(cila, şeffaf oje)ınızı sürebilirsiniz.

Umarım yararlı olmuştur. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Önerilen Yazılar: