maviojelikizvictoriandreams20Merhabalar!

Geçen cumartesi arkadaşlarla Hamlet oyununa gitmeye hazırlanırken içimden Victorian döneminden esinlenen bir makyaj yapmak geldi. 

Victorian dönemindeki makyajlar göz, yanak ve dudağın birlikte ön planda olduğu bir zaman. Beyaz tenle kontrast bir görüntü mevcut.

Ben tam olarak aynısını yapmadım. Biraz daha hafifletilmiş bir versiyonu oldu. Dudak hariç. :)

maviojelikizvictoriandreams3Göz kapağıma Mac‘in Wonder Woman koleksiyonundaki bir allığı karıştırarak uyguladım.

maviojelikizvictoriandreams4Ardından The Balm Pinstripe allığı göz kapağımın köşesine ve kaş kemiğinin altındaki çukur bölgeye sürdüm. maviojelikizvictoriandreams5Cilt makyajımda Missha Bb krem kullandım. Önce parmaklarımla cildime yedirip, RT Expert fırçayla cildime yedirdim.

maviojelikizvictoriandreams6maviojelikizvictoriandreams7The Balm’ın Pinstripe allığını tekrar alıp bu defa yüzümün kontür bölgesinden başlayıp hafifçe elmacık kemiklerine kaydırarak dağıttım. Ürünü az miktarda kullandım. Kontür ve allık işlemini Mac‘in 109 numaralı çok fonksiyonlu fırçası ile yaptım.

maviojelikizvictoriandreams8Kaşlarımı doldurdum, taradım ve sabitledim. Doldurma işlemini Mac Coquette farla yaptım. Essence‘in şeffaf kaş jeli ile sabitledim.

maviojelikizvictoriandreams9Göz makyajını Avon Mega Effetcs maskara ile bitirdim.

maviojelikizvictoriandreams10Her zamanki gibi numarasını hatırlamadığım mor ile vişne çürüğü arası bir tonda olan Emily dudak kalemi ile dudaklarımı doldurdum. Emily dudak kalemleri çok uygun fiyatlı ve kullanışlı. Bir bakın derim. ;)

maviojelikizvictoriandreams11Emily kalemin üzerine bende fi tarihinden kalma bir Max Factor (420 Dazzling) ruju ile boyadım. Fazlasını mendil ile aldım. Özellikle koyu renk ruj uygulaması yapıyorsanız ruju sürdükten sonra fazlasını mutlaka bir mendil yardımı ile alın. Hatta aynı işlemi bir kere daha yapın. Bu işlem ruju normalinden çok daha fazla kalıcı hale getiriyor. Ama dudaklarınızın öncesinde nemlendirilmiş olmasına çok dikkat edin.

maviojelikizvictoriandreams12Son olarak da Mac‘in Heroine isimli mor rujunu bordo olmuş dudaklarıma pıt pıt şeklinde dokundurarak, parmaklarımla hafifçe dağıttım. Dudak badana boyası böylece (nihayet!) bitmiş oldu.

maviojelikizvictoriandreams14maviojelikizvictoriandreams16maviojelikizvictoriandreams19maviojelikizvictoriandreams18maviojelikizvictoriandreams22maviojelikizvictoriandreams17Üzerime de Victorian görünümlü ceketimi aldım. :D Sonra da bu saçma pozu verdim. :D

Beğendiniz mi? :)

 

Önerilen Yazılar: