maviojelikizzoyapixiedustnyx6Zoya’nın PixieDust isimli dokulu, mat bitişli ama içinde parlayan minik pırıltılı ojelerinden nihaye deneme şansım oldu. 

Bendeki Zoya PixieDust Nyx isimli, maviye dönük bir gri. Buarada bu ojenin ismi olan Nyx Yunan Mitolojisinde Gece Tanrıçasının ismidir. Gecenin cisimleşmiş halidir Nyx. Sadece gölgelerde ve bir anlığına görünebilir mitolojiye göre. :) Bu peri tozu görünümlü ojeye çok hoş bir isim olmuş. :)

maviojelikizzoyapixiedustnyx3Zoya PixieDust Nyx diğer dokulu ojelere göre çok daha ince yapıda. Daha likit. Sürülürken oldukça rahat. Kuruması kullandıklarımın en hızlısı. Fakat iki kat pek yetmemiş gibi geldi bana. Ama üçüncü kat atarsanız da çok çabuk parçalanıp atacak kendini. Dün gece sürdüm ama bir kenarından ufak bir parçası çıkmış bile. Yani dayanıklılığı pek iyi değil.

maviojelikizzoyapixiedustnyx1maviojelikizzoyapixiedustnyx4Ama içindeki pırıtılar bakımından en başarılı bulduğum bu oldu. Gerçi China Glaze‘i denemedim, onu bilemiyorum bu nedenle.

maviojelikizzoyapixiedustnyx5Peri Tozu görüntüsünü hakkıyla veriyor. Üstelik rengi çok çok güzel. :)

maviojelikizzoyapixiedustnyx7Zoya‘nın kendi fotoğraflarında yaptığı gibi ben de sonradan ufak ışıltılar ekledim. :)

maviojelikizzoyapixiedustnyx10Biraz da yakından görelim.

maviojelikizzoyapixiedustnyx11maviojelikizzoyapixiedustnyx12İçindeki pırıltılar fotoğraflarda da kendini açıkça belli ediyor.

maviojelikizzoyapixiedustnyx13maviojelikizzoyapixiedustnyx9Zoya PixieDust ojeler oldukça hoşmuş. Ama biraz daha dayanıklı olsa bence daha iyi olurdu. Zira oldukça pahalı ojeler. Diğer renklerini de almak isterdim ama buaralar yatırımları farklı yerlere yapıyorum. :)

Son ayların dokulu oje trendinin Zoya ayağını da oldukça beğendim. Aslında swatchları gördüğümde düşündüğüm kadar güzel olmadıklarını sanmıştım. Fakat gerçekte uygulayınca hepsini beğenir oldum. :)

Zoya PixieDust Nyx‘i Dbms Kozmetik‘ten aldım. 30 tl civarındaydı. Zoya Türkiye‘ye de giriş yaptı son dönemde. Ama nerede satışları yapılıyor hiç bilmiyorum.

Siz nasıl buldunuz?

Önerilen Yazılar: