maviojelikizbettyboopmidnight10Rengine resmen aşık olduğum bir ojeyi tanıtmak istiyorum size. Betty Boop ojelerden Midnight.

Bu şahane mavi ojeyi ilk kez Steampunk Sailor Moon Cosplay‘i yaptığımda sürmüştüm. Eldivenleri çıkardığımda uyumlu ve hoş olur diye. Fakat nedense hiç fotoğraflamamışım o gün. Daha sonra Instagram‘da paylaştığımda çok beğenilince yazmasam olmaz dedim ve bir kez daha sürdüm.

İkinci sürüşümde de gözlerimi bir türlü tırnaklarımdan alamadım. Murat bile gerçekten çok güzel bir renkmiş diye destekledi. :D

Tırnakta şişede durduğundan çok daha canlı ve parlak.

maviojelikizbettyboopmidnight2Gelgelelim ojenin kıvamı ve yapısı bir hayli kötü. İlk gözüme çarpan şu oldu; ojeyi açıp ilk ele uyguladığınızda kıvamı fena değil gibi duruyor ama ikinci ele geçtiğinizde acayip yoğunlaşmaya başlıyor.

Tırnaktaki kusurları çok belli eden garip bir yapısı var. İlk sürdüğümde altta baz vardı ve bu açıdan daha iyi durmuştu. Mutlaka bazla sürün.

Geç kuruyor ve hiç kalıcı değil maalesef. Ertesi gün kullanılmaz hale gelebiliyor. Eğer tırnak yapınız çok düzgünse sizde bendekinden daha düzgün durabilir. Zira benim tırnaklar yapı olarak rezalet.

maviojelikizbettyboopmidnight1Gene de tüm kötü özelliklerine rağmen sadece rengi için alınabilir.

Color Club markasında da buna çok benzer bir renk görmüştüm. Daha sonra onu da almayı planlıyorum açıkçası. Fiyat olarak çok pahalı da olsa bu renge vurulduğum için iyi yapılısı da olsun istiyorum elimde. maviojelikizbettyboopmidnight3maviojelikizbettyboopmidnight4maviojelikizbettyboopmidnight5Aynı renkte fon üzerinde daha hoş duruyor. Cobalt maviyi alt üst kombin yaptığımda da bu oje tırnaklarımdaydı ve inanılmaz güzel duruyordu.

maviojelikizbettyboopmidnight7Sailor Moon konseptine çok yakıştırdığımdan çekimlerde fon olarak kullanmayı ihmal etmedim. :)

maviojelikizbettyboopmidnight6

maviojelikizbettyboopmidnight8

Daha önce bir Betty Boop oje daha kullanmıştım. Rock My World. Açıkçası o yapı olarak bundan daha iyiydi. Midnight ise oje yapısı olarak sınıfta kaldı.

Gratislerde bulunuyor kendisi. Fiyatı 3 – 4 tl civarında. Bence fiyatını hak eden yapıda ojeler değil. Ama bazı renkleri çok güzel.

Siz nasıl buldunuz?

 

Önerilen Yazılar: