maviojelikizzoyaki2Uzun bir aradan sonra nihayet bir konsept çekimle karşınızdayım. Çekimimizin misafiri ise Zoya‘nın Ki isimli ojesi. 

Ki duochrome yapıda bir oje. Genel rengi koyuya dönük bir mor. Yansıması ise açık yeşil. Özellikle yoğun gün ışığında ya da yoğun yapay ışıkta yansımalı yapısı belirginleşiyor. Loş ışıkta ise hafif kirli bir mor görüntüsü var.

maviojelikizzoyaki14Konsept fotoğraflarda ışık uzakta kaldığı için az ışıktaki görüntüsüne bürünmüş ağırlıklı olarak. Ama elbette ben bol yansımalı hallerini de fotoğrafladım. ;)

maviojelikizzoyaki13maviojelikizzoyaki10

2 katta opak görünüme kavuşan bir oje. Fakat konsept çekim sırasında siyah oje üzerine tek kat uyguladım. Sadece ojeyi çektiğim fotoğrafları en alta koyacağım. Onlarda 2 kat Ki göreceksiniz. maviojelikizzoyaki11Çekim sırasında Zoya Ki ojeyi siyah üzerine tek kat tercih etmemin sebebi ilk denemem de ojenin bir türlü kurumaması oldu. Hatta bu çekimi cuma günü yapmaya karar vermiştim ama oje kurumayıp giyinirken bozulunca iptal edip cumartesi yapmak zorunda kaldım.

Elimde bir kaç Zoya daha var ve daha önce böyle bir kurumama sorunuyla karşılaşmamıştım. Sanırım bu rengin formülünde bir sorun var. Ya da bende bir sorun var sebebini tam olarak bilemiyorum ama oje kurumuyor. Oysa ki rengine hasta oldum! Belki üzerine iyi bir kurutucu Top Coat ile sorun çözülebilir.

maviojelikizzoyaki12Bu kurumama sorunu dışında ojenin sürümü, 2 katta opak olması, yansımalarının belirginliği çok başarılı.

maviojelikizzoyaki9Konsept çekimimin ilham kaynağı ise Ultraviolet isimli dandik film oldu. :D Tahmin ettiğiniz gibi mor rengi bunda büyük etken. Aynı zamanda elimdeki malzeme, peruk ve aksesuarlarla da uygun düştü.

Ben de giydim lateks tulumumu, çektim mor peruğu aldım elime silahımı ve kılıcımı. :D

Buarada görsellerde kullandığım kısa Samuray kılıcına Tanto denir. Hafif olması sebebi ile Ninjaların favorisiymiş. Yakuzalar tarafından da sıklıkla kullanılan Tanto suikast için elverişli yapıdaymış.

Aynı zamanda Japonların meşhur intihar tekniği olan Harakiri de bu minik kılıç ile yapılır.

Benim kullanma sebebim ise kadraja girebilmesi içindi. :D

maviojelikizzoyaki4maviojelikizzoyaki8maviojelikizzoyaki7maviojelikizzoyaki6maviojelikizzoyaki3maviojelikizzoyaki15Şimdi gelelim son fotoğraflara. Bu fotoğraflarda Zoya Ki 2 kat olarak şeffaf cila üzerine uygulandı.

maviojelikizzoyaki16Güçlü ışıkta ve yakın kadrajda Duochrome etkisi muazzam. Ama şunu da söyliyeyim gerçek hayatta bu son fotoğraflardaki kadar kontrast bir duruşu yok.

maviojelikizzoyaki17Bu fotoğraftaki duruşu gerçekte duruşuyla neredeyse aynı. Bir önceki fotoğrafta arka fon ve ışığın etkisi ojenin yansımalı duruşunu fazlasıyla öne çıkarmış.

maviojelikizzoyaki18

Kuruma sorunu dışında ojeyi çok beğendim. Hele rengi, yansıması gerçekten çok güzel. Ama o kuruma sorununu çözmek lazım.

Son olarak da bu ojeyi bana gönderen Koopcha ekibine ve Ebru Esmen‘e çok teşekkür ediyorum!

Zoya ojeleri Koopcha.com‘dan alabilirsiniz.

Zoya Ki fiyatı 34 tl.

Önerilen Yazılar: