Çok uzuuun zamandır yapmak istediğim bir şeyi dün akşam nihayet gerçekleştirdim. Verdiği gaz ve destek için sevgilime çok teşekkür ediyorum. Ayrıca modelim olduğu için de tabi ki. XD

Evet plastik makyaj yaptım! XD Yalnız videolardan izleyince insana yapması çok kolay gelen bir iş olmasına rağmen aslında çok zor olduğunu fark ettim. Yaparken değil de bittiğinde neredeyse 3 saat geçmiş olduğunu fark ettiğim için! O 3 saat nasıl geçti anlamadım ama..:D Çok zevkli çünkü. Tabi malzemelerle ilk kez tanışmış olmanın ve daha önce hiç yapmamış olmamın getirdiği bir sonuç bu.

Bu makyajı yaparken Sıvı Latex ve yapay kan kullandık. Yanı sırada evdeki farlar falan. O farlar pek olmadı tabi. Hepsi yüz makyajı için olduğundan böyle doğal görünmesi gereken bir makyajda patladılar zira. Bana Aqua boya seti lazım. Ya da mat bir far paleti de iş görebilir az buçuk.

Görmüş olduğunuz bu iki bilek kesiğini yaparken ilk başta latex sürüp kurumaya bıraktık. 10, 15 dakika falan sürüyor sanırım. Keşke saate de baksaymışız..:D Neyse birinde sadece latex diğerinde ise bir kaç kar latex arasında ince iki kat mendil kullandık. Daha geniş olan yara mendilli olan. Tabi bazı hatalar beraberinde. Mesela latex’in deriyle bitimini daha yumuşak yapmam gerekiyordu ama onu hesaplayamamışım o sırada.

Latex işlemleri bittikten sonra üzerinden fondoten geçtim. böylece iyice deri gibi göründü. Sonra yaranın içini kırmızı bir farla boyadım. Kenarları koyu kahverengi ile koyulaştırdım ardından da üzerinden siyah far geçtim. Sonra da yapay kanımızı koyduk. O noktada da patladık biraz zira elimizdeki kan pıhtılaşmış kan görüntüsünde bir malzeme idi oysa biz yeni açılmış taze bir yara izi yapıyorduk. Eğer akıl edip kırmızı lipgloss getirseydim halledebilirdik ama kısmet değilmiş. Bu nedenle pıhtılaşmış bir yaramız oldu.

Yaranın dışı içinde içine uyguladığım farları rastgele uyguladıktan sonra üzerinden tekrar fondoten geçtik. Sonra da kan sürdük. Kanı peçete ile dağıttık. Ve ta daaaa! Bilek kesiğimiz hazır!

Sizce nasıl olmuş? :D

Not: Arkadaşlar biraz olaylı bir post oldu ama en azından adının Efekt makyaj olduğunu öğrendim. Kısa günün karı diyelim bunun için. Ha daha olaysız öğrenebilirdim ama kısmet. Ayrıca güzel olmuş kötü olmuş problem değil zaten yukarıda da yazdığım gibi hiçbir şey bilmeden ilk kez yaptığım bir şey. Dolayısıyla eğitimli birinin bilgisini ve tekniğini bekleyemezsiniz benden. :) Tekrar hatırlatmak istedim. Öpücükler.! XD Ayrıca kimsenin ellerini titretmek istemezdim. Üzücü oldu o.

Önerilen Yazılar:

  • Yazı Önerilmedi